PADI IDC CENTER

  • Veletržní 31, Praha 7,  170 00
  • +420 251 564 098

Safari Egypt St. Johns

Termín 14. - 21.10.2023

Cena: 24 200 Kč

Pojeďte s námi na dobrodružnou plavbu jihem Rudého moře - k útesům St. John's (Svatojánské útesy). Tyto lokality se vyznačují zachovalými korálovými útesy a pestrými podmořskými zahradami daleko od civilizace. Útesy vystupují strmě z oceánského dna bez písčitého šelfu, proto je zde křišťálově čistá voda s perfektní viditelností. 

Potápění tu uspokojí pokročilé potápěče i začátečníky, a to díky jednoduchým lokalitám, které zvládnou naprosto bez problémů. Z těch nejzajímavějších musíme zmínit Dolphin reef na Sataya west (šnorchlování s delfíny), Cave reef (útes protkaný kaňony a kavernami jako jeden velký labyrint) a Habili Ali (kolmé útesové stěny s koráli a útesovými žraloky).

Potápěčské safari na lodi je nejpohodlnější a nejintenzivnější potápěčská dovolená. 

Zázemím nám bude potápěčská loď Martina, která je velmi pohodleně vybavena jak pro ubytování, tak samozřejmě pro potápění. Ve výbavě nechybí 2 malé čluny pro pohodlnější obsloužení potápěčů, láhve o objemu 12 i 14 litrů, systém pro plnění nitroxu. Každá kajuta je vybavena vlastní koupelnou a WC.

PROGRAM: 

 14.10.  odlet do Egypta, transfer do přístavu, nalodění. Dle času příletu potápění. 
 15. - 19.10.    potápění (minimálně 3 ponory denně)
 20.10.  poslední 1-2 ponory, poslední noc na lodi nebo transfer do hotelu 
 21.10.   odlet do Prahy 


Po příletu do Egypta následuje transfer na loď a ubytování. První den je určen pro cestu a nalodění. V případě ranního příjezdu je možno již první den potápět za příplatek 20-40 Euro. Poslední noc se obvykle zůstává na lodi až do odjezdu na letiště. V případě nenavazujících letů je možno strávit poslední noc v hotelu 4* s All Inclusive za příplatek 40 Euro (ale za posledních 8 let se to nestalo).

CENA:

Cena safari  24 200 Kč + letenka 10 600 - 12 000 Kč

Cena zahrnuje: letenku, transfery, safari, nealko nápoje a plnou penzi, láhve se vzduchem 12l.
Cena nezahrnuje: vízum 25 USD (dle aktuálních podmínek), poplatky za potápění v Rudém moři 50 Euro, spropitné 50 Euro, pojištění, nitrox a pod., příplatek za den navíc v případě ranního příletu.

Během safari máte možnost absolvovat kurzy PADI Advanced open water diver a PADI Nitrox diver za akční ceny.

STRAVOVÁNÍ:

Po celý pobyt na lodi se o nás bude starat výborný kuchař, který nám zajistí plnou penzi a svačinky. Po celý den i noc máme k dispozici nealko nápoje včetně kávy a čaje. Stravování je zajištěno formou švédských stolů, takže si každý určitě vybere dle své chuti a problém nebudou mít ani vegetariáni.

Loď: MY MARTINA

Pohodlná a pro potápěče plně vybavená loď má celkem 12 prostorných dvoulůžkových kajut s vlastním příslušenstvím. Kajuty jsou s vlastními koupelnami, klimatizací (centrálně ovládaná), ledničkou, osuškou, županem, větrákem a TV/ DVD. 

Na hlavní palubě se nachází pohodlný salón a jídelna. V salónu je k dispozici LCD TV, DVD a hudba, knihovna, společenské hry apod. Na horní palubě je další posezení a bar s lednicí místo pro opalování.

Potápěčská loď Martina v EgyptěPotápěčská loď v Egyptě Martina - kajuta

Specifikace:

Klasifikace lodi: Loď 5*****
Kapacita: 22 pasažérů +2 divemasteři
Rok dokončení: červen 2007
Délka: 31 m, Šířka: 8 m
Motory: 2 x Man 600 HP
Generátory: 1 x 75 KW, 1x 60 KW Silent
Odsolovací zařízení
Voda: nádrž 15 tun
Palivo: nádrž 16 tun nafty
Navigace: GPS, radar, echosonda, kompas.
Komunikace: Marine VHF, satelitní telefon
Kyslík: 3 láhve 50 l, maska, první pomoc
Záchranné vybavení: 30 ks záchranných vest, 2 záchranné čluny každý pro 20 osob.
Čluny: 2 zodiaky 5m pro 8 – 10  potápěčů
Dva výstupové žebříky

Potápěčské vybavení:

Nitrox  
Kompresory: 3 x coltri sub
14 ks hliníkových 12l DIN,  4 ks hliníkových 14l DIN,
4 x dvojče 12 l hliník s manifoldem, 5 ks 12l s dvojventilem 

 

POPIS NEJZAJÍMAVĚJŠÍCH LOKALIT: 

St. John´s Reef:

Rozsáhlá oblast samostatných útesů a atolů lidskou činností téměř nedotčená, která připomíná svým charakterem súdánské útesy s jejich rozmanitou faunou i výskytem několika druhů žraloků.

Habili Ali (Big):

Patří mezi nejlepší místa na St. John´s. Útes vyrůstá z velké hloubky, stěny má téměř kolmé a v příznivých proudech se dá obeplavat dokola. Plochý vrchol útesu, jež končí asi 2 - 4 metry pod hladinou, je nádherně porostlý korály. Je tu možné vidět větší i menší útesové žraloky (white tip, grey tip, silver tip), případně i kladivouny. Samozřejmě jsou tady napoleoni, barakudy, velcí tuňáci, murény a také hejno velkých papouščích ryb s hrbolem na temeni (bumbheadfish).

Abu Basala:

Podlouhlý útes, místo na nocleh z jižní strany. Písčité plato v 18 metrech. Korálové věže vyrůstají ze dna a dosahují hladiny. Nádherné korálové zahrady ve 3 až 8 metrech, členité stěny útesu vytvářejí mnoho převisů a několik menších jeskyní. Za soumraku je zde hodně ryb a želvy.

Habili Small:

Tuto lokalitu lze doporučit jen za dobrého počasí, nejlépe časně ráno. Zaoblený vrchol útesu končí 3 - 5 metrů pod hladinou. Stěny šikmo padají do hlubin. Útes lze obeplavat několikrát během ponoru stoupáním po spirále nahoru a bezpečnostní zastávkou nad vrcholem útesu plného měkkých a tvrdých korálů, samozřejmostí jsou murény, barakudy. 

Erg Abu Diab:

Je nazývaný též Spice reef a vyniká bohatstvím měkkých i tvrdých korálů, patří k nejlepším útesům skupiny Fury Shoals, často jsou zde oceánské ryby a žraloci.

Shaab Maksour:

Rozsáhlý útes na Fury Shoals, na jehož jižním okraji je 20 m hluboké plato s korálovými věžemi. Je to potápění na strmých svazích, spadajících do okolních hlubin.

Cave Reef:

Též Shaab Claude je sice mělký a nevelký útes na Fury Shoals, ale jeho charakteristická morfologie ho řadí k nezapomenutelným lokalitám Dalekého Jihu. Útes je protkán mnoha kaňony, kavernami, jeskyněmi a vše je propojeno ve velký labyrint. Nezapomenutelné průhledy se šerosvitem jako v gotickém chrámu jsou eldorádem pro fotografy, filmaře a samozřejmě i pro bohatý život. Lokalita je přitom naprosto bezpečná z hlediska orientace a hloubka do 10 m umožňuje více něž hodinový ponor.  

 

 

Máte zájem? Dejte nám vědět a ozveme se vám

Jiná:
cm
kg

Zpracování osobních údajů poskytnutých v tomto formuláři je nezbytné pro plnění smlouvy či jednání o nabídce služeb. Více viz Zásady zpracování osobních údajů.

top