PADI IDC CENTER

  • Veletržní 31, Praha 7,  170 00
  • +420 251 564 098

Open water diver kurz

Cena: 12 900 Kč

Termíny: 30.7.2024,  3.9.2024,  1.10.2024,  5.11.2024,  3.12.2024

Láká Vás potápění s přístrojem a rozmanitost podvodního života v korálových mořích? Nebo chcete prozkoumávat vraky lodí, zkoumat zatopené lomy, fotit nebo natáčet video pod vodou? Kurz Open Water Diver je ten správný začátek.

Kurz potápění Open Water Diver (potápěč na otevřené vodě) je základním kurzem přístrojového potápění, který Vás naučí základům potápění a po jehož absolvování získáte mezinárodně uznávanou kvalifikaci PADI, která Vás opravňuje k:

  • potápění do hloubky max. 18 metrů
  • půjčování výstroje v potápěčských centrech
  • plnění lahví vzduchem
  • účasti na potápěčských aktivitách organizovaných potápěčskými základnami
Proč kurz PADI?
 
PADI je celosvětově nejrozšířenější systém výuky potápění. V roce 2016 slaví již 50 let od svého založení a za ty roky se z PADI stal celosvětový leader ve výuce potápění. Uvádí se, že téměř 70 % všech potápěčů na světě má certifikaci vystavenou právě tímto systémem. Díky tomu vám uznají Vaši potápěčskou kartičku opravdu kdekoliv na světě. 
 
PADI vytvořila jedinečný výukový systém, pomocí kterého se lidé učí jednoduchou a zábavnou formou potápět. Instruktoři u nás v Happy Divers vyučují potápění v tomto systému již od roku 1998 a také jsme PADI 5* IDC Center, což znamená, že nabízíme kvalitní výcvik od úplných začátečníků až po instruktory potápění.  
 

Kurz potápění OWD se skládá z těchto částí:

  • teoretické přípravy - (2 přednášky: všední dny večer)
  • výuky v kontrolovaných podmínkách (4 tréninky v bazénu ve večerních hodinách)
  • 4 ponorů na volné vodě  - potápěčské lomy v ČR a Německu, prodloužené víkendy v Chorvatsku, týdenní pobyty v Egyptě apod. 
Přesný program kurzu se domlouvá se všemi účastníky při úvodní hodině.
 

Teoretická výuka - učebna v našem potápěčském centru: Veletržní 31, Praha 7
 

K výuce teorie slouží kvalitně zpracovaný eLearning v českém jazyce. Díky tomu můžete studovat teorii v čase, který Vám vyhovuje a nejste nuceni trávit dlouhé hodiny v učebně. Po samostudiu následuje setkání v naší učebně, kde jsou vysvětleny složitější oblasti, zodpovězeny otázky a probrána aplikace na konkrétní zeměpisné podmínky v kterých absolvujete Váš kurz nebo se budete potápět. 

Výuka v kontrolovaných podmínkách (trénink v bazénu)
 

Sport centrum ČZU, Kamýcká 1073, Praha 6 (září - červen, každý čtvrtek 19:00-21:30)
Krytý bazén Mělník (září - červen, středa 20:00-22:00)
Bazén Slavia, Vladivostocká 10b, Praha 10 (září - červen, pondělí 20:00-21:00)
Letní koupaliště Mělník (červenec - srpen)

Tato část se skládá z 5 modulů, které lze propojit, takže ve většině případů se jedná o 4 návštěvy bazénu. Budete se postupně seznamovat s použitím potápěčské výstroje, naučíte se základní dovednosti a návyky, které budete používat při všech Vašich návštěvách podvodního světa. Dále se naučíte, jak předcházet vzniku nepříjemných situací pod vodou a jak lze tyto situace jednoduše vyřešit. Výuka v bazénu je provázána s výukou teorie, takže máte možnost si nastudované informace ihned ověřit v praxi.

Na závěr kurzu jsou 4 ponory na volné vodě.


První ponor je zaměřen na sžití se s vodou a průzkumu podvodního prostředí. Další tři ponory obsahují vždy na začátku procvičení dovedností, které jste se naučili v bazénu a potom opět ponor pro radost. Tyto ponory probíhají většinou v sobotu a neděli, a to na lomech v ČR nebo v zahraničí (Německo, Chorvatsko, Egypt, Thajsko...).

Je také možné absolvovat program PADI OPEN WATER DIVER REFERRAL.


V ČR absolvujete výuku teorie a tréninky v bazénu a ponory na volné vodě můžete dokončit kdekoliv na světě. Cena tohoto programu je 9 500 Kč. V této ceně je zahrnut přístup na eLearning, teoretické konzultace, ponory v bazénu a poplatek za závěrečnou certifikaci. Ponory na volné vodě platíte základně, kde se rozhodnete Váš kurz dokončit.

Před začátkem kurzu potápění Vás požádáme o vyplnění zdravotního dotazníku. V tomto dotazníku jsou otázky na Váš zdravotní stav a pouze v případě, že budete muset zodpovědět některou otázku ANO, budeme vyžadovat souhlas Vašeho lékaře.

Výuka probíhá ve skupinkách o maximálně 6 studentech, během vodních částí jste stále pod dozorem kvalifikovaného instruktora a případně jeho kvalifikovaných asistentů. Klademe velký důraz na bezpečnost a všichni instruktoři, kteří se podílejí na výuce, jsou členy PADI a také jsou instruktory pro kurzy první pomoci EFR.

Každý absolvent kurzu získává nárok na slevu na nákup potápěčské výstroje, je informován o dalších akcích, má slevu na půjčování vybavení a nemusí za zapůjčenou výstroj skládat kauci.

Snažíme se maximálně přizpůsobit Vašim časovým možnostem obzvláště v teoretické části. Pro skupinky jsme schopni zajistit individuální program a výuku ve Vašich prostorech.

Po kurzu Open Water Diver to nekončí
 

Naopak, získání této kvalifikace je teprve začátek. Chceme, aby se absolventi našich kurzů potápěli. Máme pro vás připravenu celou řadu víkendových akcí na lomech v ČR, Německu nebo výlety na rakouská jezera, kde je křištálově čistá voda. Hodně nás baví potápění k vrakům a za nimi se vydáváme například do Chorvatska nebo i do vrakového ráje Truk Lagoon. Nebo vás víc zajímá fauna a flóra? Ani to nám není cizí. Několikrát za rok vyrážíme na potápěčská safari do Rudého moře, které je pro nás nejbližší a cenově dostupnou lokalitou a několikrát ročně navštěvujme exotické destinace.

 

Cena kurzu zahrnuje 

Výukový materiál PADI OWD eLearning a certifikační poplatek PADI, teoretickou výuku, 4 až 5 tréninků v bazénu (dle potřeby), 4 ponory na volné vodě v ČR, deníček ponorů (logbook), zapůjčení kompletní výstroje (včetně maskyšnorchlu a ploutví) a potápěčského počítače při ponorech na volné vodě, dopravu výstroje na bazén a zpět, slevu 10% na nákup vlastní výstroje, možnost přizpůsobení plánu lekcí na úvodní hodině.

Cena kurzu nezahrnuje

Dopravu osob na bazény, dopravu osob a výstroje na lokality pro dokončení kurzu, vstupy na lomy, plnění lahví mimo potápěčské centrum Happy Divers, plnění láhví v zahraničí, příplatek za dokončení kurzu v zahraničí u některých lokalit (Chorvatsko, Dahab)

Individuální kurz


Na vyžádání Vám můžeme nabídnout individuální kurz, kdy výuku přizpůsobíme Vašim časovým možnostem a instruktor se bude věnovat pouze Vám. Cena programu je 19 800 Kč vč. vystavení mezinárodní certifikace.

 

 Chcete více informací? Koukněte se na nejčastěji kladené otázky - FAQ

Přihlašte se na Open water diver kurz

Zpracování osobních údajů poskytnutých v tomto formuláři je nezbytné pro plnění smlouvy či jednání o nabídce služeb. Více viz Zásady zpracování osobních údajů.

top