PADI IDC CENTER

  • Veletržní 31, Praha 7,  170 00
  • +420 251 564 098

Chorvatsko Sv. Marina

Termín 18. - 22.9.2024

Cena: 4 750 Kč

Na konec léta jsme pro vás připravili prodloužený víkend do Chorvatska na Istrijský poloostrov. Sv. Marina je mezi potápěči velmi oblíbená pro svou rozmanitost. Domácí útes nabízí zajímavé ponory jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé.  Z Mariny je velmi snadno lodí dostupný vrak Lina, který patří k jedněm z nejlepších v Chorvatsku a za ponor stojí i tunely Barbaconac.

V tomto termínu počítáme s dokončením kurzů OWD, ponory v kurzu AOWD a potápěním pro certifikované potápěče. 

Program

středa večer sraz ve Sv. Marině, welcome párty 
čtvrtek 2 ponory
pátek 2 ponory
sobota 2 ponory + případně noční ponor
neděle podle chuti 1 ponor  a odjezd směr ČR

 

Ubytování
 

Ubytování máme zajištěno v útulných moderních mobilních domcích v areálu kempu v dochozí vzdálenosti potápěské základny. Domky mají plochu 24m2, skládají se ze 2 ložnic, obývacího pokoje s kuchyňským koutem a koupelnou s wc a sprchovým koutem.

Jedna ložnice má manželkou postel a ve druhé jsou oddělená lůžka. Do každého domku se budeme snažit umístit jeden pár a dva samostatné potápěče.

 

 

Potápění
 

House reef ve Sv. marině nabízí dobré potápění ze břehu pro všechny úrovně potápěčů. Profil dna je velmi členitý a dají se zde udělat jak mělké ponory, tak i ponory podél stěn do až 50 metrů. 

Vrak LINA se nachází skoro naproti Sv. Marině u ostrova Cres. Vrak italského nákladního parníku "Lina" ztroskotal 14. 1. 1914, když při špatném počasí narazil na pobřežní skály ostrova Cres. Vrak leží v hloubce 27 až 55 metrů. Parník vozil téměř čtvrt století zboží z jižní Itálie do Anglie a zpět pak z Cardiffu uhlí. Vnitřek vraku je poměrně dobře zachován. Žije v něm mnoho ryb, především úhoři. U dna zátoky těsně pod vodní hladinou je vstup do zajímavé malé podmořské jeskyně s hejny ryb.

Barba Konac - Tunely

Velmi krásná lokalita, jižně od sv. Marina (2Nm). Útes, který má tvar jazyka je v hloubce 45 metrů kde se můžete ponořit do dvou tunelů. Velký je v hloubce 35 m, 15 m dlouhý s průměrem 10 metrů. Menší je v hloubce 18 m, o průměru 1 metr a 10 metrů dlouhý. Celá lokalita je obklopena nádhernou stěnou.

Cena
 

4750 Kč za osobu
Cena zahrnuje: ubytování ve dvoulůžkovém pokoji v mobilním domku pro 4 osoby


Ceny potápění
 

1 den potápění z lodi ( 2 ponory ) 70 Euro
1 ponor z lodi 35 - 40 Euro

ponor ze břehu 4 Euro na den + plnění láhve 0,8 Euro/1 litr

ponory v kurzu OWD ze břehu 4 Euro/den + plnění cca 10 Euro láhev

Máte zájem? Dejte nám vědět a ozveme se vám

Jiná:
cm
kg

Zpracování osobních údajů poskytnutých v tomto formuláři je nezbytné pro plnění smlouvy či jednání o nabídce služeb. Více viz Zásady zpracování osobních údajů.

top