PADI IDC CENTER

  • Veletržní 31, Praha 7,  170 00
  • +420 251 564 098

Safari Egypt jižně z Hurghady, Salem Express

Termín 6. - 13.4.2024

Cena: 23 600 Kč

Pojeďte s námi na plavbu po Rudém moři.  Z Hurghady se vydáme směrem na jih a budeme se potápět na zajímavých lokalitách Rudého moře. Určitě nevynecháme Seven Towers - Tobia Arba, známý vrak Salem Express a útes Panorama reef. 

Potápění tu uspokojí pokročilé potápěče i začátečníky, a to díky jednoduchým lokalitám, které zvládnou naprosto bez problémů. 

Potápěčské safari na lodi je nejpohodlnější a nejintenzivnější potápěčská dovolená. 

Zázemím nám bude potápěčská loď Martina, která je velmi pohodleně vybavena jak pro ubytování, tak samozřejmě pro potápění. Ve výbavě nechybí 2 malé čluny pro pohodlnější obsloužení potápěčů, láhve o objemu 12 i 14 litrů, systém pro plnění nitroxu. Každá kajuta je vybavena vlastní koupelnou a WC.

PROGRAM: 

 6.4.  odlet do Egypta, transfer do přístavu, nalodění. Dle času příletu potápění. 
 7. - 11.4.    potápění (minimálně 3 ponory denně)
 12.4.  poslední 1-2 ponory, poslední noc na lodi nebo transfer do hotelu 
 13.4.   odlet do Prahy 


Po příletu do Egypta následuje transfer na loď a ubytování. První den je určen pro cestu a nalodění. V případě ranního příjezdu je možno již první den potápět za příplatek 30-40 Euro. Poslední noc se obvykle zůstává na lodi až do odjezdu na letiště. V případě nenavazujících letů je možno strávit poslední noc v hotelu 4* s All Inclusive za příplatek 40 Euro (ale za posledních 8 let se to nestalo).

CENA:

Cena safari  23 600 Kč + letenka cca 10 600 Kč

Cena zahrnuje: letenku, transfery, safari, nealko nápoje a plnou penzi, láhve se vzduchem 12l.
Cena nezahrnuje: vízum 25 USD (dle aktuálních podmínek), poplatky za potápění v Rudém moři 50 Euro, spropitné 60 Euro, pojištění, nitrox a pod., příplatek za den navíc v případě ranního příletu.

Během safari máte možnost absolvovat kurzy PADI Advanced open water diver a PADI Nitrox diver za akční ceny.

STRAVOVÁNÍ:

Po celý pobyt na lodi se o nás bude starat výborný kuchař, který nám zajistí plnou penzi a svačinky. Po celý den i noc máme k dispozici nealko nápoje včetně kávy a čaje. Stravování je zajištěno formou švédských stolů, takže si každý určitě vybere dle své chuti a problém nebudou mít ani vegetariáni.

Loď: MY MARTINA

Pohodlná a pro potápěče plně vybavená loď má celkem 12 prostorných dvoulůžkových kajut s vlastním příslušenstvím. Kajuty jsou s vlastními koupelnami, klimatizací (centrálně ovládaná), ledničkou, osuškou, županem, větrákem a TV/ DVD. 

Na hlavní palubě se nachází pohodlný salón a jídelna. V salónu je k dispozici LCD TV, DVD a hudba, knihovna, společenské hry apod. Na horní palubě je další posezení a bar s lednicí místo pro opalování.

Potápěčská loď Martina v EgyptěPotápěčská loď v Egyptě Martina - kajuta

Specifikace:

Klasifikace lodi: Loď 5*****
Kapacita: 22 pasažérů +2 divemasteři
Rok dokončení: červen 2007
Délka: 31 m, Šířka: 8 m
Motory: 2 x Man 600 HP
Generátory: 1 x 75 KW, 1x 60 KW Silent
Odsolovací zařízení
Voda: nádrž 15 tun
Palivo: nádrž 16 tun nafty
Navigace: GPS, radar, echosonda, kompas.
Komunikace: Marine VHF, satelitní telefon
Kyslík: 3 láhve 50 l, maska, první pomoc
Záchranné vybavení: 30 ks záchranných vest, 2 záchranné čluny každý pro 20 osob.
Čluny: 2 zodiaky 5m pro 8 – 10  potápěčů
Dva výstupové žebříky

Potápěčské vybavení:

Nitrox  
Kompresory: 3 x coltri sub
14 ks hliníkových 12l DIN,  4 ks hliníkových 14l DIN,
4 x dvojče 12 l hliník s manifoldem, 5 ks 12l s dvojventilem 

 

POPIS NEJZAJÍMAVĚJŠÍCH LOKALIT: 
 

SEVEN TOWERS – Tobia Arba

Je jedna z nejkrásnějších lokalit v oblasti Safágy. Na známé lokalitě z hloubky 16 metrů vyrůstají věže v těsné blízkosti u sebe. Většinou se zde provádí dva denní a jeden noční ponor. Můžete zde potkat od nejběžnějších druhů korálových ryb,olihní, chobotnice, hadovce, murény, rejnoky, kraby, napoleóny, ježíky až po žraloky bělocípé a listovce. 


SALEM EXPRES

Patří k nejznámějším vrakům v celém Rudém moři, který se potopil za dodnes nevyjasněných událostí. 11.12.1991 po změně kurzu narazil Salem v plné rychlosti do útesu a přibližně za 5 minut se potopil. Na palubě tehdy bylo kolem 700 osob. Podařilo se zachránit jen asi 160 lidí.

Vrak je dlouhý cca 100 metrů a leží na pravoboku v hloubce od 10 – 31 metrů.

Ponory se většinou provádí dva -  ze člunu. Při prvním obeplavete vrak lodi z vnějšku a při druhém můžete nahlédnout podrobněji do některých útrob vraku. Salem je vhodný jak pro začátečníky, tak pro velmi zkušené vrakové potápěče vybavené patřičnou výstrojí potřebnou k penetraci do vraku. Salem má neobvyklou atmosféru na rozdíl od jiných dříve potopených vraků.

PANORAMA REEF

Panorama je legendárním útesem vystupujícím z hloubky okolo 340 metrů. Velký útes se skládá z několika plat, kdy nejkrásnější z nich je na severní straně a největší na jižní. Severní plato začíná ve 20m a končí okolo 40metrů. Zde začíná nejčastěji proudový ponor, kde můžete pozorovat hejna barakud, kranasů, tuňáků, žraloky a při štěstí rejnoky a manty. Plato je bohatě porostlé měkkými a tvrdými koráli. 

Máte zájem? Dejte nám vědět a ozveme se vám

Jiná:
cm
kg

Zpracování osobních údajů poskytnutých v tomto formuláři je nezbytné pro plnění smlouvy či jednání o nabídce služeb. Více viz Zásady zpracování osobních údajů.

top