PADI IDC CENTER

  • Veletržní 31, Praha 7,  170 00
  • +420 251 564 098

Mosambik a Kruger park

Termín 22.8. - 7.9.2016

Cena: 69 000 Kč

Na konec letních prázdnin jsme pro vás připravili expedici do Mosambiku, kde nás čeká pobyt s potápěním, výlety a po týdnu se přesuneme do JAR, kde mimo jiné navštívíme slavný Kruger park. Bude to expedice, kde nás čeká neuvěřitelně bohatá fauna a flóra, návštěva spousty zajímavých míst a také skvělá místní kuchyně. Tentokrát tedy akce vhodná i pro nepotápěče!
 
Co nás čeká?
 
Mosambik a pobyt v Jangamo 
 
Několik dní pobytu v resortu přímo u pláže s potápěním pro kvalifikované potápěče a výlety pro nepotápěče. Potápěčské lokality v Mosambiku patří k jedněm z nejlepších na světě. 
Kromě běžného života pod vodou je velká šance na šnorchlování s Keporkaky, setkání s mantami a při troše štěstí i žralokem velrybím.
 
Z nepotápěčských výletů jsou zajímavé navštěvy měst Maxixe a Inhambane, kde lze navštívit muzeum, místní trh, koloniální kostely, nasát lokální atmosféru a ochutnat výborná jídla v seafood restauracích.
 
Ubytování v Jangamo: Jeff’s Palm Resort
 

Příjemné ubytování zasazené mezi palmy a s krásnými výhledy na moře, kde po ránu plují velryby. K dispozici je vám plně vybavená kuchyně, lednice, mrazák, plynový sporák, elektřina po 24 hodin a vlastní koupelna a jídelna.

 

 

 

 

 

 

 

 

 Kruger park

Tento národní park je nejstarším africkým parkem. Vyhlášen byl již v roce 1902. Jeho velikost 20 000 km2 je srovnatelná s rozlohou Izraele, je v něm 2400 km silnic a 24 kempů. 
 

Množství zvěře je obrovské. Vyskytuje se zde 137 druhů savců, 112 druhů plazů, 49 druhů ryb, 33 druhů obojživelníků a 227 druhů motýlů a samozřejmě neuvěřitelné množství ptáků. Nejvíce jsou zde antilopy impaly, zebry, pakoně, hroši, lvi, levharti, gepardi, sloni.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ubytování v Kruger parku: Lower Sabie Rest Camp 

Kemp leží u řeky Sabie, jedné ze tří řek, které protékají Kruger parkem.
V kempu je možné se ubytovat  v karavanech, loveckých chatkách či ve stanech.

Vzhledem k velkému množství vody a sladké trávy, je možné v blízkosti kempu zahlédnout množství zvěře, které nelze vidět nikde jinde v parku. V této oblasti je možné pozorovat gepardy, slony, hrochy, lvi a stáda buvolů.

 

 

 

 


Letaba Rest Camp

Idylický Letaba Rest Camp se nachází na rozsáhlém meandru řeky Letaba, na půli cesty mezi severní a jižní hranicí národního parku Kruger.

Letaba Rest Camp je zelená a prosperující oáza, která nabízí klidné ubytování s vynikající příležitostí pozorování africké fauny.

 

 

 

 


Blyde River Canyon

Tento kaňon je třetím největším kaňonem na světe s hloubkou skoro 800 metrů a délkou 26 kilometrů. Kaňon patří k jedněm s největších magnetů jihoafrické turistiky.
 

 

 

 

 

Ubytování Blyde River Canyon: Forever resort

Forever resort u Blyde kaňonu nabízí nádherný výhled na třetí největší kaňon na světě. Rezort se nachází pouhých 160 kilometrů od Nelspruit a 50 km od Graskopu a je tak ideální výchozí bod pro pěší tůry a vyhlídkové jízdy autem do známých míst Mpumalanga, včetně Pilgrim Rest. Ubytovat se lze v penzionu s výhledem na kaňon, ve 2 až 5-lůžkových rustikálních kamenných domcích a 30 karavanech.

 

 

 

 

 

Přibližný podrobný program:

 1. den

 odlet z Prahy do Mosambiku (Maputo)

 2. den

 den přílet Maputo, transfer a přespání u Maputa

 3. den

 den přesun do Jeffs Palm Beach Resort

 4. až 9. den

 pobyt v Jeffs Palm beach resortu, potápění, výlety

 10. den

 přesun do Transfrontier parku, přespání v blízkosti Kruger parku

 11. den

 Kruger park, přespání v hotelu Lower Sabie Rest Camp

 12. den

 Kruger park, přespání Hoet Spruit

 13. den

 Blyde River Canyon, přespání Blyde River Canyon Resort

 14. den

 Blyde River Canyon Sabie

 15. den

 transfer do Johanesburku

 16. den

 odlet z Johanesburku do Prahy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Program je orientační. Celá cesta je pojata expedičně, můžeme se např. zdržet po cestě a program se může operativně drobně měnit. Předposlední den máme jako časovou rezervu. 

Stravování

V rámci expedice je částečně zajištěno stravování. Náš řidič a průvodce se budou starat o naše plná břicha bohatými snídaněmi a dobrými večeřemi (těšit se můžete na spoustu kvalitních steaků, grilování apod.). Samostatně si každý bude řešit obědy. V místech, kde nemá cenu nebo nelze zajistit večeři, je to na vás - místní restaurace, hotelová restaurace apod. 

CENA

Cena 69 000 Kč

Cena zahrnuje: letenku Praha - Maputo a Johanesburg - Praha, veškeré ubytování, veškeré transfery, vstupy do parků, většinu snídaní a večeří (14x snídaně a 9x večeře)

Cena nezahrnuje: potápění a výlety v Jangamo, vízum do Mosambiku - řeší se na hranicích (cca 80 USD), obědy a ostatní stravování

 

Máte zájem? Dejte nám vědět a ozveme se vám

Jiná:
cm
kg

Zpracování osobních údajů poskytnutých v tomto formuláři je nezbytné pro plnění smlouvy či jednání o nabídce služeb. Více viz Zásady zpracování osobních údajů.

top