PADI IDC CENTER

  • Veletržní 31, Praha 7,  170 00
  • +420 251 564 098

Chorvatsko Sv. Marina

Termín 20. - 24.9.2023

Cena: 3 690 Kč

Na září jsme pro vás připravili prodloužený víkend do Chorvatska na Istrijský poloostrov. Počasí je v tuto dobu ještě stále příjemné a stejně tak je příjemná i teplota vody. Sv. Marina je mezi potápěči velmi oblíbená pro svou rozmanitost. Domácí útes nabízí zajímavé ponory jak pro začátečníky, tak i pro pokročilé.  Z Mariny je velmi snadno lodí dostupný vrak Lina, který patří k jedněm z nejlepších v Chorvatsku a za ponor stojí i tunely Barbaconac.

V tomto termínu počítáme s dokončením kurzů OWD, ponory v kurzu AOWD a potápěním pro certifikované potápěče. 

Program

středa večer sraz ve Sv. Marině, welcome párty 
čtvrtek 2 ponory
pátek 2 ponory
sobota 2 ponory + případně noční ponor
neděle podle chuti 1 ponor  a odjezd směr ČR

 

Ubytování
 

Ubytování máme zajištěno v útulných moderních mobilních domcích v areálu kempu v dochozí vzdálenosti potápěské základny. Domky mají plochu 24m2, skládají se ze 2 ložnic, obývacího pokoje s kuchyňským koutem a koupelnou s wc a sprchovým koutem.

Jedna ložnice má manželkou postel a ve druhé jsou oddělená lůžka. Do každého domku se budeme snažit umístit jeden pár a dva samostatné potápěče.

 

 

Potápění
 

House reef ve Sv. marině nabízí dobré potápění ze břehu pro všechny úrovně potápěčů. Profil dna je velmi členitý a dají se zde udělat jak mělké ponory, tak i ponory podél stěn do až 50 metrů. 

Vrak LINA se nachází skoro naproti Sv. Marině u ostrova Cres. Vrak italského nákladního parníku "Lina" ztroskotal 14. 1. 1914, když při špatném počasí narazil na pobřežní skály ostrova Cres. Vrak leží v hloubce 27 až 55 metrů. Parník vozil téměř čtvrt století zboží z jižní Itálie do Anglie a zpět pak z Cardiffu uhlí. Vnitřek vraku je poměrně dobře zachován. Žije v něm mnoho ryb, především úhoři. U dna zátoky těsně pod vodní hladinou je vstup do zajímavé malé podmořské jeskyně s hejny ryb.

Barba Konac - Tunely

Velmi krásná lokalita, jižně od sv. Marina (2Nm). Útes, který má tvar jazyka je v hloubce 45 metrů kde se můžete ponořit do dvou tunelů. Velký je v hloubce 35 m, 15 m dlouhý s průměrem 10 metrů. Menší je v hloubce 18 m, o průměru 1 metr a 10 metrů dlouhý. Celá lokalita je obklopena nádhernou stěnou.

Cena
 

3690 Kč za osobu
Cena zahrnuje: ubytování ve dvoulůžkovém pokoji v mobilním domku pro 4 osoby


Ceny potápění
 

1 den potápění z lodi ( 2 ponory ) 70 Euro
1 ponor z lodi 35 - 40 Euro

ponor ze břehu 4 Euro na den + plnění láhve 0,8 Euro/1 litr

ponory v kurzu OWD ze břehu 4 Euro/den + plnění cca 10 Euro láhev

Máte zájem? Dejte nám vědět a ozveme se vám

Jiná:
cm
kg

Zpracování osobních údajů poskytnutých v tomto formuláři je nezbytné pro plnění smlouvy či jednání o nabídce služeb. Více viz Zásady zpracování osobních údajů.

top