PADI IDC CENTER

  • Veletržní 31, Praha 7,  170 00
  • +420 251 564 098

Egypt Dahab - možnosti výletů

Klášter Sv. Kateřiny a Mt. Sinai (Mojžíšova hora)


DAHAB - Klášter Sv. KateřinyKlášter ortodoxní křesťanské církve byl založen jíž v 7. století n.l. Je vzdálen asi 1,5 hodiny mikrobusem z Dahabu uprostřed sinajského pohoří, v hlubokém údolí na úpatí biblické hory Mount Sinai. Denně sem přijíždějí desítky turistů a poutníků z celého světa, aby mohli vystoupit na posvátnou horu, kde, jak věří (křesťané, židé i muslimi), Mojžíš obdržel Desatero.
Výstup na horu Mt. Sinai (2280 m n.m.) začíná u kláštera ve výšce asi 1700 m n.m. a v noci je snadnější velbloudí stezkou. Trvá asi 2-3 hod. pěšky s baterkou nebo 1,5 hod na velbloudu (a pak jetě 20 minut pěšky). Cestou se lze posilnit v malých kamenných beduínských "bufetech". Na vrcholu je kaple (většinou zavřená) a malá hospůdka (otevřena, ale přeplněná).
Náležitě vychutnejte vznešenost chvíle, kdy desítky lidí na skalnatém vrcholu čekají na první záblesk slunce. Ozývají se modlitby a písně v různých jazycích. Cesta dolů vede kamenným schodištěm vinoucím se malebným údolím. Schodiště stavěl údajně jeden mnich přes padesát let. Na prostorné plošině stojí chatka, kde bydlel Mojžíš, a rostou tam tři obrovské cypřiše (ten největší sotva obejmou tři lidé).
 

Oáza Ein Chodra a barevný kaňon Coloured Canyon


DAHAB - Coloured CanyonBěhem celodenního safari džípem do pouště lze navštívit malebnou oázu Ein Chodra, nahlédnout do života pouštních beduínů a ochutnat něco z jejich kuchyně. Dále cesta vede mezi horami, kamenitými vádí a písčitou pouští až k barevnému kaňonu, jehož stěny z různobarevného pískovce jsou vyhlazené vodou. Jeho charakter připomíná stěny v soutěskách Petry v Jordánsku. Odpoledne na zpáteční cestě se lze zchladit v Nuweibě a zaplavat z ochočenou delfínicí (v současné době někam zmizela se svým mládětem). Do programu lze ještě zařadit nádherný bílý kaňon. 


Desert Camel Safari


DAHAB - safari na velbloudechJednodenní nebo několikadenní výpravy do pouště. Zvolna, velbloudím tempem, se můžeme přemísťovat z oázy do oázy, poznat blíže život beduínů, kochat se fantastickými scenériemi pouště, majestátních hor a hvězdné oblohy...

 

 

Káhira - pyramidy, muzeum a bazary


Egypt - Káhira pyramidy v GízeCelodenní výlet autobusem do Káhiry. Odjezd okolo 2 hodin po půlnoci, cesta trvá přibližně 7-7,5 hodin). Návštěva pyramid a Sfingy v Gíze, odpoledne světoznámé egyptské muzeum a slavný bazar Chan-Chalili. Návrat do Dahabu kolem půlnoci.
 

 

Jordánsko - Petra, Wadi Rum a Akaba

Jordánsko - výlet Petra

Několikadenní výlet: trajektem do Akaby, nocleh v hotelu, ráno transfer do údolí Petry (120 km), prohlídka chrámů a paláců vytesaných v barevných skalách. Na zpáteční cestě možnost zastávky nebo přespání v malebném údolí Wadi Rum. Návrat do Egypta opět trajektem, nebo přes izraelský Eilat. Možné různé kombinace na přání (i potápění u Akaby).

top