PADI IDC CENTER

  • Veletržní 31, Praha 7,  170 00
  • +420 251 564 098

Egypt Dahab - potápěčské lokality


BLUE HOLE a THE BELLS

DAHAB - potápěčské lokality Blue Hole a The Bells

Slavná, neslavná Modrá díra, 5 m od břehu se rozevírá 100 m hluboká podmořská propast spojená obrovskou bránou s otevřeným mořem.


Nádherná stěna severně od Blue Hole, plná převisů a jeskyněk s množstvím měkkých korálů. Lokalita je dosažitelná pěšky z Blue Hole, sestup puklinou s malým obloukem ve 26 m do nádherně čisté vody.

CANYON

Dahab - potápěčské lokality CanyonSlavný kaňon začíná asi 80 m od břehu v hloubce 15 m malou jeskyní a pokračuje až do hloubky 52 m, jeho stěny dosahují 10 m výšky a je téměř po celé délce uzavřen. Vpravo od kaňonu je krásná korálová záhrada

 


EEL GARDEN

DAHAB - potápěčské lokality - Eel gardenPísčitý svah z něhož vyčnívají tisíce úhoříku pohybujících se v mírném proudu. Kolem dokola krásná korálová stěna s množstvím ryb.

 


ISLANDS

DAHAB - potápěčské lokality - IslandsAsi nejnádhernější místo co se týče korálů. Podmořská zahrada a korálové labyrinty kolem dvou podmořských ostrovů. Klidnější lagunu obývá hejno mladých barakud.

 


LIGHTHOUSE

DAHAB - potápěčské lokality LighthouseVýborné místo pro první a noční ponory. Vstup přímo z písčité pláže. Menší korálová stěna přechází v písčitý svah s labyrintem obrovských skal. I zde lze potkat větší ryby a želvy.

 


MASHRABA REEF

DAHAB - potápěčské lokality MashrabaÚtes začínající přímo naproti základně . Rovněž snadný vstup z pláže, má obdobný charakter jako Lighthouse. Bydlí zde velký kanic a v 33 m lze proplout malým tunelem.

 


ABU HELAL - LITTLE CANYON

DAHAB - potápěčské lokality - Little CanyonVstup přes velkou písčitou lagunu chráněnou skalnatým výběžkem a ostrůvky korálů. Dál od pobřeží začíná v hloubce 30 m malý kaňon, který pokračuje více jak kilometr v hloubce 40-50 m.

top