PADI IDC CENTER

  • Veletržní 31, Praha 7,  170 00
  • +420 251 564 098

MEXIKO - cenoty Yucatanu

Termín 7.3. - 20.3.2024

Cena: 43 700 Kč

Mexiko je rájem a vůbec jedním z nejlepších míst na světě pro jeskynní potápění. A to jak pro rekreační potápěče, tak i pro nadšené jeskyňáře.  V okolí Tulumu jsou ty nejlepší cenoty a také mayské památky Chichen Itza, Coba a Myil a přírodní rezervace Sian Kaan, které určitě navštívíme.

Cenoty jsou zatopené závrty krasového původu, kde se shromažďuje podzemní voda a v naprosté většině případů jsou vyústěním složitých sítí podzemních toků, které si občas prorazí cestu až k moři. V těch může mořská voda, která má vyšší hustotu než sladká, pronikat až na dno celého sytému. Tato hladina kontaktu sladké a slané vody se nazývá „haloclina“ a vytváří velice zajímavé vizuální efekty.

Potápění v cenotech je jedním z nezapomenutelných zážitků - absolutní viditelnost v křišťálové vodě, krasová výzdoba, proplouvání haloclinou, prolézačky. Jednoduché podvodní cesty jsou vyvázány vodícími lanky a jsou určeny pro rekreační potápěče. Pouze složitější systémy jsou určeny technickým potápěčům. 

PRO POTÁPĚNÍ V CENOTECH NEPOTŘEBUJETE ŽÁDNOU SPECIÁLNÍ KVALIFIKACI.

PROGRAM :

7.3. odlet z Prahy do Cancunu
 7. 3. přílet, vypůjčení aut, transfer do Tulumu (cca. 2 hod.)
 8. 3. aklimatizace
 9. 3. -18. 3.                    potápění v cenotech, výlety na Mayské pomátky a do džungle, údolí, poznávání mexické kultury 
 19. 3. odpoledne odlet z Cancunu 
 10. 3. přílet do Prahy v odpoledních hodinách


CENA potápěč: 43.700 Kč + letenka

Cena zahrnuje: ubytování a 10 ponorů v cenotech
Cena nezahrnuje: letenku, půjčení auta, benzín, stravování, extra ponory (140 USD za 2 ponory v cenotech, 160 USD za 2 ponory v moři).

A jak to v Mexiku bude
 

Hned po příletu si vypůjčíme auta, která budeme mít k dispozici celou dobu pobytu. Ráno po snídani vyzvedneme potápěčské lahve a vyrazíme na 2 ponory do cenotů. Většinou budeme mít odpoledne již volno a můžeme vyrazit na pláž a také máme pro vás v zásobě spoustu výletů. Naplánováno máme 5 potápěčských dní - 10 ponorů. Mezi potápěčskými dny máme dny volna, které můžeme využít pro další ponory nebo na výlety. V okolí je spousta možností. Určitě navštívíme mayské památky v Chichen Itza a v Tulumu, podíváme se do Playa de Carmen, Puerto Aventuras apod. Takže úplně na pohodu a program si vytvoříme podle chuti a nálady.

V Tulumu je k dispozici spousta obchodů s potravinami včetně velkých supermarketů. Tam nakoupíme snídaně a svačiny, večeře pak budou v  restauracích v Tulumu.  


POTÁPĚNÍ

teplota vody : 24-26°C

max. hloubka  15 m

Na dvojponor se bude vyrážet kolem 9. hodiny. Cestou naložíme láhve a potápěčský materiál. Cesta k cenotům trvá 5 až 45 minut. Potápět se budeme ve skupinách 4 potápěčů + instruktor. Ponory trvají cca 45 min. a maximální hloubka je 15 m. Mezi ponory budeme dělat 1-2 hod. pauzu. Ve většině cenotů je také možné šnorchlovat., takže šnorchl určitě sebou. Po druhém ponoru se přesuneme zpět na potápěčskou základnu kde vyložíme věci a láhve. Ve dnech, kdy se nebudeme potápět, můžeme absolvovat některý z výletů po Mayských památkách nebo odpočívat v baru, vyrazit na pláž apod. Po celou dobu pobytu budeme mít vypůjčená auta, takže výlety jsou jen a jen na nás.

UBYTOVÁNÍ 

V residenci, která je umístěna 5 minut od centra Tulumu a 8 minut od pláže. Všechny pokoje mají vlastní sociální zařízení a vybavený kuchyňský kout s lednicií, kávovarem… V pokojích je také satelitní televize. Pokoje mají pouze manželskou postel, takže samotní kluci to musí dát nebo si objednat za příplatek jednolůžkový pokoj.

Hotel disponuje vlastním bazénem, zahradou s posezením a místem pro grilování. Wifi připojení k internetu je k dispozici zdarma. Je možno využívat spřátelený plážový klub nebo veřejné pláže, které patří k nejhezčím na světě.  

Máte zájem? Dejte nám vědět a ozveme se vám

Jiná:
cm
kg

Zpracování osobních údajů poskytnutých v tomto formuláři je nezbytné pro plnění smlouvy či jednání o nabídce služeb. Více viz Zásady zpracování osobních údajů.

top