PADI IDC CENTER

  • Na Václavce 18, Praha 5  150 00
  • +420 251 564 098

Expedice Namibie

Termín 26.10. - 12.11.

Cena: 59 000 Kč

Na letošní podzim jsme pro Vás připravili dlouho odkládanou a slibovanou expedici do Namibie. Vyjímečně se nejedná o potápěčskou akci, ale cestování offroady po nejzajímavějších místech této krásné africké země. Čekají nás národní parky, kde uvidíme nádherné pouštní scenérie a rozmanitou faunu a flóru. V Etosha parku žije mnoho ohrožených živočisných druhů, například sloni, nosorožci, velké množství antilop a možná i šelmy. Dále nás čeká pobřeží koster, dlouhá cesta po panenském pobřeží Namibie, kde uvidíme největší kolonii volně žijících lachtanů. A to není samozřejmě vše...

PROGRAM EXPEDICE

1. den odlet z Prahy do Windhoeku v Namibii
2. den přílet a přesun směr Sossusvlei
4. den den Sossusvlei - návštěva národního parku v srdci pouště Namib
5. den Sossusvlei, Solitare, Swakopmund - průjezd krásnými kaňony a průsmyky
6. den Swakopmund - odpočinkový den, výlety dle domluvy - krmení pelikánů, sandboarding, nákupy - poslední den v civilizaci
7. den Swakopmund - Cape Cross - Skeleton Coast - Palmwag - přesun ke kolonii lachtanů, pobřeží koster, krásné scenérie dun a endemická rostlina Welwitschie -jedna z nejstarších rostlin na zemi
8. den Palmwag - cesta vnitrozemím podél pobřeží koster vedoucí v řečišti Hoanib. Cesta je dosupná pouze vozy 4x4. Je zde možné vidět pouštní slony, lvy. Kempování v absolutně panenské přírodě.
9. den Opuwo - dokoupení zásob a přesun k jedněm z nejkrásnějších vodopádů Afriky Epupa falls
10. den Epupa falls - volný program, návštěva místních obyvatel - měděných lidí (Himbů), výlet podél řeky Cunene
11. den dlouhý přesun směr Etosha
12. den návštěva parku Etosha, kde strávíme celý den hledáním divokých zvířat a přesun na ubytování do důlního městečka Tsuneb
13. den přesun k meteoritu Hoba - největší jednolitý kus železa přírodního původu na světě, přesun do Cheetach park and camp
14. den přesun do Windhooku - volný a rezervní den
15. den volný program a ve večerních hodinách přesun na letiště a odlet
16. den přílet zpět do ČR


Jedná se o opravdu náročnou expedici. Čeká nás celkem cca 4000 km cesty a to většinou po nezpevněných cestách, v některých místech si cestu budeme moc jen představovat :-) Proto je program orientační a může se podle okolností mírně upravovat. 

Cesta bude probíhat v expedičních vozech 4x4, které jsou vybaveny lednicemi, kempovacími potřebami a stany. 

UBYTOVÁNÍ

Ubytováni budeme většinou v chatičkách v kempech a během přesunů mimo civilizaci si vybudejeme stanovou základnu. STRAVA

Pokud budeme ubytováni v kempech, tak je až na vyjímky zajištěna snídaně v místní restauraci. Večeře budeme grilovat z vlastních zásob, případně v kempové nebo místní restauraci. V případě ubytování v našich stanech budeme večeři a snídani připravovat ze společně pořízených zásob. Převážně nás čeká samé grilování a steaky. Obědy v místních restauracích, mimo civilizaci si připravíme sendviče na cestu. Stravování je hlavně na vzájemné dohodě co komu bude více vyhovovat. Pokud budeme chtít v kempech hlavně grilovat, tak budeme grilovat. Pokud budeme chtít restaurace, tak se budeme stravovat v restauracích. 
Jídlo není zahrnuto v ceně. Stravování ze společných zásob se rozpočítá. 

Pitný režim - vodu povezeme s sebou a průběžně budeme doplňovat zásoby. Alkohol nakoupíme ve větších městech a je relativně dobře dostupný.

CENA

59 000 Kč + letenka 

Cena zahrnuje: pronájem aut, benzín, ubytování, vstupy do národních parků
Cena nezahrnuje: letenky (cca 22-25 tis.), vízum, jídlo, nápoje, pojištění, soukromé aktivity

VÝBĚR Z MÍST, KTERÁ NAVŠTÍVÍME

Sossusvlei
Tento národní park v srdci pouště Namib, ve kterém se nachází nejvyšší, nejstarší a nejmalebnější duny na světě, je pravděpodobně nejslavnější a nejnavštěvovanější místo v celé Namibii. Sossusvlei je ohromná mělká pánev uprostřed cihlově červených písečných dun, které se zvedají do výše až 200 metrů. 

Meteorit HOBA
Meteorit HOBA je nejen největší nalezený meteorit na světě, ale také největším přirozeným kusem železa na planetě a leží v severní Namibii, kde spadl před nejméně několika tisíci roky. Jedná se o železný meteorit s příměsí niklu a váží asi 60 tun. Je 3 m dlouhý a 2,5 m široký.

Etosha
Etosha v jazyce Sanů znemená "Velké bílé místo" a nachází se v blízkosti důlního městečka Tsumeb na severu Namibie. Původní jezero je teď jen obrovskou pánví, jejíž dno pokrývá třpytivě bílý písek. V období sucha je kolem napajedel spousta divokých zvířat.

Epupa Falls
Řeka Kunere, tvořící hranici mezi Namibií a Angolou, je půl kilometru široká a propadá se v několika malebných vodopádech. Název Epupa vodopádů znamená v jazyce místních "pěnící voda". Řeka je plná krokodýlů a její břehy jsou porostlé baobaby a mopany, v okolí vodopádu žije orel jasnohlasý či drozdík rezavoocasý.

Hoanib řečiště
Namibijskou pouští v jihozápadní Africe protéká neobvyklá řeka. Její tichý proud je skrytý pod spalujícím pískem a jeho cestu lze vystopovat jen díky dlouhé zelené oáze. Tato řeka svým korytem teče jen několik dní v roce, jinak se skrývá pod zemí a na povrchu se její vody objevují jen tu a tam. A přesto je na ní závislý veškerý zdejší život. Snad proto ji obyvatelé okolní krajiny nazývají "řekou zázraků". Je zde možné vidět pouštní slony, lvy.

Pobřeží koster
Pobřežím koster je označován asi 500 km dlouhý úsek atlantického pobřeží na severu Namibie. Je to "místo, které Bůh stvořil v hněvu", jak mu místní domorodci nazývají a dostal svůj název podle četných koster lachtanů, velryb či vraků ztroskotaných lodí. Pokud některé z plavidel uvízlo na mělčině u pobřeží, byla jeho posádka v pasti, neboť se na volné moře nemohla dostat kvůli silnému příboji a ve vnitrozemí ji čekala poušť Namib bez zdrojů vody a potravy. 

Cape Cross
Tato proslulá obrovská kolonie lachtanů je největší na světě. Je zde k vidění tisíce pohybujících se hlav na souši či ve vodě. Lachtanům se zde daří díky bengálskému proudu, který zajišťuje bohatý přísun ryb.

Swakopmund
Swakopmund je přístavní město v západní Namibii. Toto letovisko staví na odiv své německé kořeny, které se odrážejí ve zdejší koloniální architektuře v evropském stylu a příkře kontrastují s krajinou pouště Namib. 

Opuwo
Toto městečko je bránou do Kaokolandu na severozápadě Namibie. Je domovem kočovného kmene Himba, který si dodnes zachoval svou identitu a kulturu.

Ongongo
Ongongo, znamenající "magický" jsou skutečně magické termální prameny s přírodním jezírkem a koupáním. Nachází se v pustině, v malém kaňonu na severozápadě Namibie a koupat se zde dá během celého roku.

Sesfontein
Název této pevnosti lze přeložit jako "šest pramenů". Tato německá pevnost byla vybudována na začátku 20. Století po ničivém dobytčím moru a plnila funkci nejen obrannou, ale dohlížela také na případné epidemie mezi dobytkem. O pár let později se pevnost ukázala jako přebytečná, a tak se z ní stalo příjemné a pohodlné místo pro domácí obyvatelé i pro turisty.

Cheetah park
Park s nejrychlejšími savci na této planetě.

 

 

 

 

 

 

 

Přihlašte se na Expedice Namibie

Jiná:
cm
kg

Zpracování osobních údajů poskytnutých v tomto formuláři je nezbytné pro plnění smlouvy či jednání o nabídce služeb. Více viz Zásady zpracování osobních údajů. Odesláním formuláře souhlasíte s Obchodními podmínkami.

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout co nejlepší služby. Procházením těchto stránek souhlasíte s použitím cookies.
top