PADI IDC CENTER

  • Veletržní 31, Praha 7,  170 00
  • +420 251 564 098

Černá Hora - Montenegro

Termín 3. - 11.6.2023

Cena: 19 900 Kč

Připravili jsme pro vás novou lokalitu! Jedeme se potápět do Černé Hory a to přímo do Kotorského zálivu.

Kotorský záliv je největším přírodním zálivem na jihu Jaderského moře a dělí se na čtyři menší zálivy – Hercegnovský, Risanský, Kotorský a Tivatský. Jeho délka je 28km a v nejužším místě má 350m.

Rozloha zálivu nabízí velké množství potápěčských lokalit jako například přírodní útesy, podvodní jeskyně, garáže pro ponorky a samozřejmě vraky. Nezapomenutelným ponorem může být zatopené tržiště, kde se stále ještě nachází zbytky starých amfor.


PROGRAM

 3.6. sobota    Příjezd v odpoledních hodinách, ubytování, párty
 4.6. neděle  Volný den, volitelně možnost ponoru ze břehu
 5.6. - 9.6.  Potápění - 2 ponory každý den
 10.6. sobota    Odpočinkový a dekompresní den, možnost výletu
 11.6. neděle    Odjezd domů

 

POTÁPĚČSKÝ DEN

9:00 sraz v potápěčském centru, pak se lodí vyráží na 2 ponory. Mezi ponory přestávka na pevnině s možností návštěvy restaurace. Návrat na základnu okolo 16:30.

UBYTOVÁNÍ

Ubytování máme zajištěno v soukromých dvoulůžkových apartmánech. Apartmány mají jednu ložnici s dvoulůžkem a možností přistýlky, kuchyňský kout a koupelnu se sprchou. V kuchyni je k dispozici elektrický sporák, lednice, drobné kuchyňské vybavení. 

V blízkosti ubytování jsou potraviny, pekárna a restaurace.

Na vyžádání jsme schopni zajistit i větší apartmán pro více osob, třeba když budete brát na výlet i rodinu.

DOPRAVA

Na tento výlet je doprava individuální, ideálně vlastním autem. Dejte nám vědět pokud potřebujete umístit do auta nebo naopak nabízíte volné místo. Lze také letět do Tivatu, transfer z a na letiště zařídíme.
 
Náklady

19 900 Kč potápěč
10 500 Kč nepotápěč

V nákladech je zahrnuto ubytování, 2 ponory ze břehu a 8 ponorů z lodi. 
V nákladech není zahrnuto: pojištění, stravování, doprava.

Cestovní agentura Happy Divers, s.r.o. pomáhá s organizací a zajišťuje ubytování. Ostatní služby klienti platí přímo jejich poskytovatelům v zahraničí. O podrobnostech budete osobně informováni na schůzce účastníků akce.


POTÁPĚČSKÉ LOKALITY

Zde je drobný výběr z potápěčských lokalit, které jsou v zálivu k dispozici. Nebude to jen o vrakovém potápění, ale i o spoustě krásných lokalit včetně jeskynní a útesů.


VRAK PATROL BOAT

Jeden z nejatraktivnějších vraků v Černé Hoře. Krásná hlídková loď postavená v roce 1952. Sloužila jako loď pro průzkum a ochranu hranic staré Jugoslávie. Aktivní do roku 1972, potopila se v roce 1986.

VRAK HIGINS

Vrak dřevěného torpédového člunu se nachází 32 metrů hluboko pod hladinou poblíž rybářské vesnice Rose. Loď Higins byla postavena na ostrově Korčula v roce 1952. Tato loď byla navržena americkou společností a na podobné lodi sloužil JF Kennedy během druhé světové války. Délka je 23,7 metrů, šířka je 6,24 metrů.


VRAK KUMBOR

Nákladní loď Kumbor je vrak z období I. světové války. Nákladní loď sloužila k zásobování vojenských lodí. Dnes se tento vrak nachází v místě Kumbor poblíž nového luxusního komplexu Portonovi. Vrak je v hloubce 18-22 metrů a viděl 14 nádrží na vodu. Délka je 20 metrů, šířka je 5,5 metru. Během potápění je možné najít mnoho skleněných lahví a keramiky z období rakouské monarchie.


VRAK PARNÍK CETNJE

Ocelová loď dlouhá 30,8 m a 5,3 m široká, postavená v roce 1903 v Lighthamu ve Velké Británii, dokázala přepravit až 250 cestujících. Pod názvem „Nettuno“ se plavila na Skadarském jezeře na počátku 20. století. V první balkánské válce sloužil k tažení člunů s válečným materiálem černohorské armády a právě na této lodi černohorský následník trůnu Danilo Petrović podepsal 22. dubna 1913 dohodu s Esadem Pašou o kapitulaci Skadry do Černé Hory. Loď dostala jméno „Cetinje“ a až do začátku druhé světové války byla používána na pravidelných linkách pro cestující v Boce Kotorské. 10.12.1944 plula Cetinje z Tivatu směrem na Đenovići, na lodi bylo přes 250 osob včetně žen a dětí - civilisté,partyzáni,Italové ze slavnédivize „Garibaldi“ a zajatí Němci. Když byl uprostřed Tivatského zálivu, narazil na podmořskou minu a kvůli explozi byla loď rozlomena na polovinu. Ve vraku zahynulo přes 200 osob. Potopení parníku Cetinje je největší námořní nehodou v Černé Hoře.


Vrak Tibia, hloubka 33m
Vrak Remorker 38, hloubka 5 - 18m
Turecká galéra, hloubka 32m
Vrak letadla Spitfire, hloubka 31m
Jeskyně Jacubic, hloubka 18m
Jeskyně Blue cave, hloubka 7-25m
Jeskyně Poseidon's City, hloubka 8-30m
Jeskyně Sirena Hole, hloubka 5-31m
Jeskyně Golden Cave, hloubka 9-20m
Submarine Tunnel, hloubka 8m
Jeskkyně Triton Labyrinth, hlouka 10m
Rocketboat tunnel, hloubka 7m

Máte zájem? Dejte nám vědět a ozveme se vám

Jiná:
cm
kg

Zpracování osobních údajů poskytnutých v tomto formuláři je nezbytné pro plnění smlouvy či jednání o nabídce služeb. Více viz Zásady zpracování osobních údajů.

top