PADI IDC CENTER

 • Veletržní 31, Praha 7,  170 00
 • +420 251 564 098

Často kladené otázky - základní kurz potápění


Je potápění drahé?

V porovnání se začátkem v jiném populárním  sportu nebo outdoorové aktivitě, potápění není drahé. Například zaplatíte stejně jako za:

 • Celodenní lekce surfování
 • Víkendové lekce lezení
 • Víkendové lekce jízdy na kajaku
 • Víkendové lekce muškaření
 • Třeba tříhodinová privátní lekce golfu 
 • Třeba tříhodinovou privátní lekci vodního lyžování
 • Jednu úžasnou noc v baru!

Potřebnou potápěčskou výstroj si nemusíte hned kupovat, vše se dá půjčit. Cena za zapůjčení kompletu je přibližně 500 Kč za den. Navíc můžete uplatnit slevu jako člen klubu, pokud jste kurz potápění absolvovali u Happy Divers a také nemusíte skládat žádnou kauci.

Pokud se budete potápět například v Egyptě, tak za 5 dní potápění zaplatíte přibližně 160 Euro a máte aktivní program na Vaší dovolené. Za jednodenní nepotápěčský výlet od cestovní kanceláře (většinou na stejná místa kam se jezdí za potápěním) zaplatíte i 100 Euro.

Co potřebuji za vybavení, abych se mohl začít potápět?

Když začnete kurz potápění PADI Open Water Diver je vhodné mít  svou vlastní masku, šnorchl, ploutve a  botičky, protože budete používat výstroj kterou znáte a perfektně Vám sedí. Pokud tuto vlastní výstroj mít nebudete, zapůjčíme Vám jí v rámci kurzu bezplatně.

Doporučuje se, abyste investovali do své výstroje po začátku vašeho kurzu, protože:

 • Budete se pohodlněji učit potápět s vlastní výstrojí
 • Pohodlněji budete používat výstroj, která vám dobře padne
 • Potápěči, kteří mají vlastní výstroj se více potápějí

Jaký druh výstroje budete potřebovat závisí na podmínkách, kde se budete potápět: Tropické, Mírné, Studené, Technické. V potápěčském centru Happy Divers jsme připraveni Vám pomoci s výběrem vhodné výstroje. Studentům a absolventům naší školy nabízíme zajímavé slevy na nákup potápěčské výstroje.

Jak se dozvím jaká je nejlepší výstroj?

Snadno. Neexistuje nejlepší výstroj. Ale, nejlepší výstroj pro vás.
Potápěčská výstroj se vyrábí v mnoha variantách, které zahrnují široký okruh potřeb, zájmů a velikostí.
Team instruktorů a divemasterů v potápěčském centru Happy Divers je trénován, aby vám pomohl vybrat výstroj, která nejlépe vyhoví vašim potřebám, velikosti a financím.
Navíc Vám poskytneme záruční i pozáruční servis a pro účastníky našich kurzů máme připraveny zajímavé slevy.

Kde se mohu potápět po dokončení kurzu potápění?

Kdekoliv, kde je voda!

Vaše úroveň zkušeností, přístupnost místa, podmínky a váš zájem určují, kde se můžete potápět. Například, pokud jste právě dokončili svůj PADI Open Water Diver kurz potápění, pravděpodobně se nebudete chtít na vašem dalším ponoru potápět pod Antarktickým ledem. Ale neomezujte vaše myšlení pouze na teplou, čistou vodu, kterou jste viděli v časopisech o cestování. Některé z nejlepšího potápění je blíže, než si myslíte a více neobvyklé, než si myslíte.

V potápěčském centru Happy Divers pro Vás připravujeme spoustu cest za potápěním. Zjednodušeně řečeno se akce dají rozdělit na tzv. klubové a zájezdy.

Klubové akce se nejčastěji odehrávají na lomech v ČR a Německu nebo  jezerech v Rakousku. Během víkendů nebo prodloužených víkendů máte možnost se zapotápět, absolvovat další kurzy potápění a hlavně se seznámit s dalšíma potápěčema.

Zájezdy pořádáme jak k blízkým mořím, jako je Chorvatsko, Elba…, tak i do exotičtějších destinací: Egypt, Súdán, Maledivy, Palau, Andamanské ostrovy, Borneo, Belize apod. 

Co kurz potápění obsahuje?

Naučit se potápět není obtížné, ale jako každá aktivita, která za to stojí, vyžaduje nějaký čas a úsilí. Během PADI Open Water Diver kurzu potápění budete procházet třemi fázemi: Rozvojem znalostí, Ponory v kontrolovaných podmínkách (bazénu) a Ponory ve volné vodě.

PADI Open Water Diver kurz potápění  je možné zvládnout přibližně za jeden měsíc, přičemž je potřeba si vyhradit 2 večery v týdnu a 1 víkend pro dokončení ponorů na volné vodě.

Na teorii se sejdeme dvakrát a to nejčastěji ve večerních hodinách v naší učebně na Praze 7. Dále vás čekají ponory v bazénu. Bazény máme nejčastěji ve čtvrtek večer Suchdol nebo středa večer Mělník.

Ponory ve volné vodě je možné dokončit během dvou dnů,  nejčastěji víkendu.

Každopádně, většina lidí preferuje neuspěchaný rozvrh.

1. Rozvoj Znalostí – rozvíjí vaše znalosti  základních principů a postupů. Naučíte se věci jako např., jak tlak ovlivňuje vaše tělo, jak si vybrat nejlepší výstroj a co vzít v úvahu při plánování ponorů.

Studium potápěčské teorie provedete sami eLearningovou formou v čase který Vám vyhovuje.

S Instruktorem krátce projdete co jste nastudovali, shlédnete příslušné části PADI Open Water Diver Videa a také uděláte krátký test, abyste se ujistili, že jste vše pochopili. Na konci kurzu provedete závěrečnou zkoušku, která vás ujistí, že znáte všechny klíčové koncepty a pojmy.

 2. Ponory v kontrolovaných podmínkách  – potápění. Budete rozvíjet základní potápěčské dovednosti s přístrojem v bazénu nebo v podmínkách bazénu podobných. Zde se naučíte všechno od sestavení své výstroje až ke snadnému vylití vody z masky bez vynoření. Budete také procvičovat některé nouzové dovednosti, jako dělení se o vzduch – jen pro jistotu. Plus, můžete hrát různé hry, potkat nové přátele a vůbec se dobře bavit.
Je zde pět ponorů v kontrolovaných podmínkách, kde každý staví na předchozím. Během těchto pěti ponorů kurzu získáte nutné dovednosti pro ponory ve volné vodě.

3. Ponory ve volné vodě – Po ponorech v kontrolovaných podmínkách, budete vy a vaši noví přátelé pokračovat v učení na potápěčské lokalitě v průběhu ponorů na volné vodě s vaším PADI Instruktorem. Tady se budete bavit skládáním všeho dohromady a plně zažijete podvodní dobrodružství – na vstupní úrovni, samozřejmě. Můžete tyto ponory dělat v blízkosti vašeho bydliště nebo ve více exotických destinacích na dovolené.

Co je požadováno pro účast v kurzu potápění?

Pokud mate chuť na vzrušení a dobrodružství, máte vyhlídky se stát aktivním PADI Potápěčem.

Také byste měli znát tyto požadavky:

Minimální Věk: 10 let, pokud vás doprovází v kurzu rodiče nebo poručník. Jedinci starší než 12, mohou absolvovat kurz bez rodičů nebo poručníka, ale souhlas je vyžadován. Studenti mladší 15-ti let, kteří úspěšně splní kurz, jsou kvalifikováni kvalifikací PADI Junior Open Water Diver, kterou mohou zvýšit na PADI Open Water Diver kvalifikaci po dovršení 15 let.

Fyzické předpoklady: Pro Vaši bezpečnost, všichni zodpovíte krátký dotazník, který se ptá na zdravotní kondici, která by mohla být problémem při potápění. Pokud se na vás žádná nevztahuje, podepíšete formulář a jste připraveni začít. Pokud se Vás některá z nich týká, jako bezpečnostní opatření, musí váš lékař posoudit tyto podmínky a jejich vliv na potápění a podepsat lékařský dotazník s tím, že jste fit pro potápění.

Stáhněte si Lékařský Dotazník PDF

Vodní dovednosti: Před splněním PADI Open Water Diver kurzu potápění , vás váš instruktor nechá předvést základní schopnost vodních dovedností, plavat 200 metrů. Není zde časový limit a můžete používat jakýkoliv plavecký způsob, který chcete. Také se budete vznášet na hladině po dobu 10 minut, zase s použitím jakékoliv metody, kterou chcete.

Každý student, který splní výkonnostní požadavky kurzu, musí být kvalifikován. Je zde mnoho adaptabilních technik, které umožňují jednotlivcům s postižením, splnit tyto požadavky. Jedinci s ochrnutím, amputací nebo jiným postižením běžně kvalifikaci PADI Open Water Diver získávají. I jedinci se značným fyzickým postižením se účastní potápění.

Učební Materiály: Během kurzu potápění PADI Open Water Diver budete potřebovat  následující tréninkové materiály, stejně tak  pro zopakování a referenci po kurzu. PADI Open Water Diver Manuál a PADI Open Water Diver Video na DVD.  Také budete potřebovat potápěčský deník a Rekreační Plánovač Ponorů (Tabulka). Všechny tyto potřebné materiály jsou již zahrnuty v ceně kurzu.

Nenašli jste odpověď na Vaši otázku? Kontaktujte nás

top