PADI IDC CENTER

  • Na Václavce 18, Praha 5  150 00
  • +420 251 564 098

Mořina - Velká Amerika

Termín 26.7.2020 9:00

Cena: 200 Kč

Připravili jsme pro Vás unikátní možnost zapotápět se na jinak uzavřeném lomu Velká Amerika u Mořiny s možností průzkunu suchých štol s průvodcem.

Jedná se o lom ve kterém byla zastavena těžba v roce 1963 z důvodů sesuvu části těžební stěny. Lom je asi 800 m dlouhý. Na dně se vytvořilo jezero s průzračnou vodou, která v letním období láká ke koupání. Kulisa skalních stěn, které zůstaly zachovány ve stavu po ukončení těžby, vytváří romantickou scenérii, kterou využívají filmaři k vytvoření iluze dalekých exotických krajů.

Program

9:00 Sraz u lomu (pozdější příjezd není možný), vjezd do lomu autama až k vodě

Potápění 1 až 2 ponory (není zde žádný kompresor)

14:00 Odjezd z lomu nebo do štol

Možnost průzkumu podzemních štol ( cca 3 hodiny)

Správce lomu nám ráno otevře vrata a vpustí nás s auty dovnitř. Poté budou vrata zavřena až do hromadného odjezdu. Budeme mít k dispozici klíč od lomu pro vyjímečné případy, ale jen pro pěší průchod. Z tohoto důvodu je nezbytné dodržet čas srazu v 9:00.

Průzkum suchých štol s průvodcem

Nabízíme Vám možnost navštívit pověstmi opředené systémy štol a lomy s romantickými názvy Mexiko, Malá Amerika, Pusťák, …

Využijte jedinečné možnosti navštívit starý dobývací prostor závodu Lomy Mořina a vydejte se na pouť podzemním systémem vápencových chodeb. Nechejte se postrašit starými historkami a okouzlit netradičními pohledy do lomů…

Cena: 50,- Kč na osobu

Náročnost: choďák :-)

Co s sebou: pevnou obuv, oblečení, které si můžete umazat-případně převlečení, přilbu (třeba cyklo), světlo-nejlépe  čelovku s náhradním zdrojem a malou svačinu

Co si neberte: děti do pěti let, psy, otevřené zdroje ohně, alkohol

Celková délka průzkumu je odhadována na 3 h max.

 

 

 

Přihlašte se na Mořina - Velká Amerika

Jiná:
cm
kg

Zpracování osobních údajů poskytnutých v tomto formuláři je nezbytné pro plnění smlouvy či jednání o nabídce služeb. Více viz Zásady zpracování osobních údajů. Odesláním formuláře souhlasíte s Obchodními podmínkami.

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout co nejlepší služby. Procházením těchto stránek souhlasíte s použitím cookies.
top