Granitový lom Steina leží u stejnojmenné obce, v Drážďanské oblasti bohaté na lomy. Těšit se můžete na skvělé potápění. Maximální hloubka tohoto lomu je 32 metrů a viditelnost jen málokdy klesá pod 10 metrů. Pod vodou se můžete kochat pohledem na kolmé stěny a zajímavě profilované dno, z vodní fauny určitě potkáte okouny, líny, kapry a při troše štěstí i štiky.
V blízkosti se nachází další potápěčská lokalita - zatopený granitový lom Prelle. I zde se viditelnost pohybuje mezi 5 a 20 metry a většinou ještě v hloubce 30 metrů nebudete potřebovat baterku.
Pro potápěče jsou připraveny 3 plošiny v hloubkách 3m, 5m a 12m, v hloubce 24 metrů je potopen osm metrů dlouhý vrak. Maximální hloubka lomu je 46,5 metrů.
Pátek | Příjezd na lom od 17:00 a úvodní malá párty |
Sobota |
|
Neděle | Potápění pro certifikované potápěče Kurzové ponory dle plánu |
K dispozici jsou 2 chatičky, každá pro maximálně 5 osob. Chatička se skládá z obytné části a prostoru pro uskladnění potápěčské výstroje. V obytném prostoru jsou k dispozici dvě dvojlůžka (140x200) a jedna postel 90x200.
Máme rezervován prostor pro stany a obytná auta, kde se nás může ubytovat skoro neomezený počet. K dispozici nám bude párty místnost.
Z vlastních zásob. Potápěčská základna nabízí snídaně za 10 Euro (na objednání předem).
Z Prahy po teplické dálnic až do Drážďan, odkud dál po dálnici A4 (E40) směrem na Bautzen a Görlitz. Z dálnice sjeďte asi po 40 kilometrech (exit Radeberg) a dejte se směrem na Pulsnitz a Kamenz. Asi v polovině cesty mezi oběma městy zahněte ve vesnici Gersdorf doprava a pokračujte po hlavní silnici až do obce Steina. Tou projeďte a jakmile začnete stoupat do kopce, sledujte ukazatel na základnu Tauchschule Dresden. Odbočíte doprava z hlavní silnice a po kostkách pokračujte asi kilometr do lesíka nad vesnicí. Parkuje se přímo u základny.
Do rezervace prosím uveďte, zda chcete bydlet v chatičce nebo ve stanu. Nezapomeňte na rezervaci půjčovny.
Cena potápěč chatička: 2 210 Kč
Cena nepotápěč chatička: 1 430 Kč
Cena potápěč stan: 2 080 Kč
Cena nepotápěč stan: 1 300 Kč
Cena zahrnuje: ubytování v chatce nebo vlastním stanu, poplatek za potápění 2 dny, poplatek za elektřinu
Cena nezahrnuje: dopravu, pojištění, půjčovnu, jídlo a nápoje, plnění lahví 7,20 eur/12L
Zpracování osobních údajů poskytnutých v tomto formuláři je nezbytné pro plnění smlouvy či jednání o nabídce služeb. Více viz Zásady zpracování osobních údajů.