PADI IDC CENTER

  • Na Václavce 18, Praha 5  150 00
  • +420 251 564 098

Safari Egypt - jižní trasa

Termín 25. - 1.11.2020

Cena: 30 300 Kč

Na říjen jsme pro vás připravili safari na lodi Martina po krásných lokalitách Rudého moře. Naše trasa začne v jižní části v Marsa Alam, kde se nalodíme na naší potápěčskou safari loď.

Potápěčský program začneme na lokalitě Shaab Marsa, kde se rozpotápíme. Poté budeme pokračovat na Abu Dabab na noční ponor. Druhý den nás již čekájí ponory na Elphinstone, který je jednou z nejvyhlášenějších lokalit v Egyptě. Je zde velká šance potkat žraloky, delfíny a další větší ryby (při troše štěstí i kladivouny). Poté se přesuneme do oblasti Safagy, kde určitě navštívíme vrak Salem Express - obrovský trajekt potopený v roce 1991, a dále lokality Midle Reef, Panorama Reef a Abu Kafan. Ke konnci výletu se přesuneme na lokality v okolí Hurghady. 

Safari je svou skladbou ponorů vhodné pro začínající i pokročilé potápěče. 

Rudé moře je vnitřní moře Indického oceánu mezi Arabským poloostrovem a Afrikou. Je 2000 km dlouhé a až 350 km široké. Rozloha Rudého moře je asi 450 000 km². Maximální hloubka je 3039 m. Na jihu je Rudé moře spojené průlivem Bab-al-Mandab s Adenským zálivem Arabského moře, na severu spojuje Rudé a Středozemní moře Suezský průplav. Rudé moře má velmi vysokou salinitu (průměrně 36 až 38 promile), která je způsobena velkým výparem a minimálním množstvím srážek.

Program:

25.10.2020  Odlet z Prahy do Egypta, transfer do přístavu, nalodění
26.10. - 30.10.  Safari - potápění, možnost absolvovat kurzy AOWD a Nitrox
31.10.2020  Poslední jeden až dva ponory, návrat do přístavu
1.11.2020  Transfer na letiště, odlet zpět do Prahy


Po příletu do Egypta následuje transfer na loď a ubytování. První den je určen pro cestu a nalodění. V případě ranního příjezdu je možno již první den potápět za příplatek 30 Euro. Poslední noc se obvykle zůstává na lodi až do odjezdu na letiště, ale je nutné vyklidit kajuty do 17:00, aby byly připraveny pro další skupinu. V případě nenavazujících letů je možno strávit poslední noc v hotelu 4* s All Inclusive za příplatek 40 Euro (ale za posledních 8 let se to nestalo). 

Cena safari  30 300 Kč

Cena zahrnuje: letenku Praha - Egypt, transfery, safari, potápění, plnou penzi a nealkoholické nápoje

Cena nezahrnuje: vízum do Egypta 25 USD (platí se při příletu v Egyptě), spropitné posádce 45 Euro, alkohol, apod., zapůjčení deco láhví (nebudou potřeba), dvojče 50 Euro/týden, 15L láhve 30 Euro/týden, nitrox 50 Euro/týden nebo 5 Euro za láhev, poplatek za vyplutí v den příletu 30 Euro.

Vzhledem k aktuální situaci s COVID-19 ještě nejsou vypsány letové dny a může se termín posunout o +/- den. 

STRAVOVÁNÍ:

Po celý pobyt na lodi se o nás bude starat výborný kuchař, který nám zajistí plnou penzi a svačinky. Po celý den i noc máme k dispozici nealko nápoje včetně kávy a čaje. Stravování je zajištěno formou švédských stolů, takže si každý určitě vybere dle své chuti a problém nebudou mít ani vegetariáni.

 

Loď: MY MARTINA

Pohodlná a pro potápěče plně vybavená loď má celkem 12 prostorných dvoulůžkových kajut s vlastním příslušenstvím. Kajuty jsou s vlastními koupelnami, klimatizací (centrálně ovládaná), ledničkou, osuškou, županem, větrákem a TV/ DVD. 

Na hlavní palubě se nachází pohodlný salón a jídelna. V salónu je k dispozici LCD TV, DVD a hudba, knihovna, společenské hry apod. Na horní palubě je další posezení a bar s lednicí místo pro opalování.

 

Specifikace:

Klasifikace lodi: Loď 5*****
Kapacita: 22 pasažérů +2 divemasteři
Rok dokončení: červen 2007
Délka: 31 m, Šířka: 8 m
Motory: 2 x Man 600 HP
Generátory: 1 x 75 KW, 1x 60 KW Silent
Odsolovací zařízení
Voda: nádrž 15 tun
Palivo: nádrž 16 tun nafty
Navigace: GPS, radar, echosonda, kompas.
Komunikace: Marine VHF, satelitní telefon
Kyslík: 3 láhve 50 l, maska, první pomoc
Záchranné vybavení: 30 ks záchranných vest, 2 záchranné čluny každý pro 20 osob.
Čluny: 2 zodiaky 5m pro 8 – 10  potápěčů
Dva výstupové žebříky

Loď obdržela certifikát CDWS, že splňuje všechnna opatření proti COVID-19. 

Potápěčské vybavení:

Nitrox  
Kompresory: 3 x coltri sub
14 ks hliníkových 12l DIN,  4 ks hliníkových 14l DIN,
4 x dvojče 12 l hliník s manifoldem, 5 ks 12l s dvojventilem 

Máte zájem? Dejte nám vědět a ozveme se vám

Jiná:
cm
kg

Zpracování osobních údajů poskytnutých v tomto formuláři je nezbytné pro plnění smlouvy či jednání o nabídce služeb. Více viz Zásady zpracování osobních údajů.

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout co nejlepší služby. Procházením těchto stránek souhlasíte s použitím cookies.
top