PADI IDC CENTER

  • Na Václavce 18, Praha 5  150 00
  • +420 251 564 098

Egypt - safari Daedalus

Termín 26.4. - 3.5.2020

Cena: 33 300 Kč

Rudé moře je vnitřní moře Indického oceánu mezi Arabským poloostrovem a Afrikou. Je 2000 km dlouhé a až 350 km široké. Rozloha Rudého moře je asi 450 000 km². Maximální hloubka je 3039 m. Na jihu je Rudé moře spojené průlivem Bab-al-Mandab s Adenským zálivem Arabského moře, na severu spojuje Rudé a Středozemní moře Suezský průplav. Rudé moře má velmi vysokou salinitu (průměrně 36 až 38 promile), která je způsobena velkým výparem a minimálním množstvím srážek.

Útes Daedalus známý též jako Abu el-Kizal leží cca 100 kilometrů od pobřeží u Marsa Alam. Jedná se v této oblasti o méně navštěvované místo k potápění a jde tak o jednu z nejzachovalejších potápěčských lokalit.

Osamělý útes oválného tvaru leží téměř uprostřed moře mezi Egyptem a Saudskou Arábií. V devatenáctém století vybudovali Britové na holém útesu maják, ze kterého dodnes obsluha upozorňuje lodě na nebezpečné mělké místo.

Daedalus je známý výskytem mnoha početných rybích hejn chňapalů, bodloků, kranasů a jiných ryb. Celý útes je bohatě porostlý měkkými a tvrdými korály s velkými vějíři rohovitek. Na západní straně leží malá terasa se sasankami, na jihu se rozprostírá plato v hloubce od 30 - 40 metrů. Ostatní strany útesu jsou téměř strmé - padají do hloubky až 500 metrů. Právě toto prostředí, které je málo navštěvované potápěči, s častými silnými proudy, vyhledávají četné druhy pelagických ryb na jejich pouti v širém moři. Můžete zde potkat, kromě hejna barakud, tuňáků i napoleony, žraloky černolemé, bělocípé, kladivouny a žraloky liščí. Při troše štěstí uvidíte i nádherné velké delfíny. 

Safari Egypt Daedalus s Happy DiversPohled z majáku Daedalus reef

Rudé moře Daedalus reef

Kladivou na potápěčském safari Daedalus reed

 

Program:

29.3.2020  Odlet z Prahy do Egypta, transfer do přístavu, nalodění
30.3. - 3.4.  Safari - potápění, možnost absolvovat kurzy AOWD a Nitrox
4.4.2020  Poslední jeden až dva ponory, návrat do přístavu
5.4.2020  Transfer na letiště, odlet zpět do Prahy


Po příletu do Egypta následuje transfer na loď a ubytování. První den je určen pro cestu a nalodění. V případě ranního příjezdu je možno již první den potápět za příplatek 20 - 40 Euro. Poslední noc se obvykle zůstává na lodi až do odjezdu na letiště, ale je nutné vyklidit kajuty do 17:00, aby byly připraveny pro další skupinu. V případě nenavazujících letů je možno strávit poslední noc v hotelu 4* s All Inclusive za příplatek 40 Euro (ale za posledních 8 let se to nestalo). 

Cena safari  33 300 Kč

Cena zahrnuje: letenku Praha - Egypt, transfery, safari, potápění, plnou penzi a nealkoholické nápoje

Cena nezahrnuje: vízum do Egypta 25 USD (platí se při příletu v Egyptě), spropitné posádce cca 45 Euro, poplatky (národní park, marine fee, palivový příplatek atd.) 80 Euro, alkohol, apod., zapůjčení deco láhví (nebudou potřeba), dvojče 50 Euro/týden, 15L láhve 30 Euro/týden, nitrox 50 Euro/týden nebo 5 Euro za láhev, poplatek za vyplutí v den příletu 20-40 Euro dle přístavu.


Lokality, které navštívíme:

Po vyplutí z Marsa Alam nás čeká vyvažovací ponor na blízké lokalitě, například na Shaab Marsa Alam a poté se přesuneme na lokality Abu Dabbab, kde budete mít ideální možnost se rozpotápět a připravit se na ponory na Daedalusu. Také zde bude možnost nočního ponoru, protože Daedalus je národní park, kde jsou noční ponory zakázány. Na Daedalusu strávíme dvě až tři noci (podle počasí atd.). Kromě prvního a posledního dne plánujeme vždy tři denní ponory a pokud budeme mimo národní park tak i noční ponor. Na zpáteční cestě se určitě zastavíme na známém útesu Elphinstone. Safari je šestidenní s tím, že poslední den je jeden případně dva ponory podle času odletu.

STRAVOVÁNÍ:

Po celý pobyt na lodi se o nás bude starat výborný kuchař, který nám zajistí plnou penzi a svačinky. Po celý den i noc máme k dispozici nealko nápoje včetně kávy a čaje. Stravování je zajištěno formou švédských stolů, takže si každý určitě vybere dle své chuti a problém nebudou mít ani vegetariáni.

 

Loď: MY MARTINA

Pohodlná a pro potápěče plně vybavená loď má celkem 12 prostorných dvoulůžkových kajut s vlastním příslušenstvím. Kajuty jsou s vlastními koupelnami, klimatizací (centrálně ovládaná), ledničkou, osuškou, županem, větrákem a TV/ DVD. 

Na hlavní palubě se nachází pohodlný salón a jídelna. V salónu je k dispozici LCD TV, DVD a hudba, knihovna, společenské hry apod. Na horní palubě je další posezení a bar s lednicí místo pro opalování.

 

Specifikace:

Klasifikace lodi: Loď 5*****
Kapacita: 22 pasažérů +2 divemasteři
Rok dokončení: červen 2007
Délka: 31 m, Šířka: 8 m
Motory: 2 x Man 600 HP
Generátory: 1 x 75 KW, 1x 60 KW Silent
Odsolovací zařízení
Voda: nádrž 15 tun
Palivo: nádrž 16 tun nafty
Navigace: GPS, radar, echosonda, kompas.
Komunikace: Marine VHF, satelitní telefon
Kyslík: 3 láhve 50 l, maska, první pomoc
Záchranné vybavení: 30 ks záchranných vest, 2 záchranné čluny každý pro 20 osob.
Čluny: 2 zodiaky 5m pro 8 – 10  potápěčů
Dva výstupové žebříky

Potápěčské vybavení:

Nitrox  
Kompresory: 3 x coltri sub
14 ks hliníkových 12l DIN,  4 ks hliníkových 14l DIN,
4 x dvojče 12 l hliník s manifoldem, 5 ks 12l s dvojventilem 

Máte zájem? Dejte nám vědět a ozveme se vám

Jiná:
cm
kg

Zpracování osobních údajů poskytnutých v tomto formuláři je nezbytné pro plnění smlouvy či jednání o nabídce služeb. Více viz Zásady zpracování osobních údajů.

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout co nejlepší služby. Procházením těchto stránek souhlasíte s použitím cookies.
top