PADI IDC CENTER

  • Na Václavce 18, Praha 5  150 00
  • +420 251 564 098

Elba

Termín 31.7. - 7.8.2020

Cena: 12 900 Kč

Elba je ostrov s bohatou historií a překrásnou přírodou, který se nachází  v Tyrhénském moři. Je dlouhý 24 km, v nejširším bodě dosahuje šířky 18 km a jeho vzdálenost od pevniny je 10 km. Údolí jsou plná subtropické vegetace a malebná městečka uchovávají stopy po pradávné historii, kterou vytvářely po staletí národy Etrusků, Ligurů, Řeků, Římanů, a v neposlední řadě i císař Napoleon. Z nejvyšší hory Monte Capanne (1.018 m n. m. je možno spatřit francouzský ostrov Korsiku, nebo tajuplný ostrov Montecristo.

Písčité pláže střídají oblázkové a ke koupání láká průzračné moře.Díky svému bohatému podmořskému životu je okolí ostrova Elba doslova rájem potápěčů. Nádherné přírodní scenérie vytváří výborné podmínky i pro další formy aktivní dovolené: cykloturistiku, turistiku, treking, windsurfing nebo mořský kajak. Pro všechny ostatní je zde dostatek půjčoven aut, motocyklů a skútrů.

Ubytování
 
K dispozici budeme mít tři apartmánové domy v klidné části vesničky Lacona. K moři se dotaneme pomalou chůzí za 10 minut (700 m) kde je klidná oblázková pláž nebo 1 km od domu je písečná pláž. K dopravě na pláž je možné využít transferu nabízeného základnou. 


Součástí komplexu apartmánových domků je i potápěčská základna včetně místa pro naše večerní dýchánky a grilování.

Apartmány se vždy skládají ze  dvou ložnic, společné kuchyně s obývacím pokojem (možnost přistýlky) a koupelny. Kuchyň je plně vybavená nádobím. Povlečení je v ceně ubytování kromě ručníků. WiFi je dostupná v celém areálu.

Potápění

Na základně u apartmánů naložíme veškerou výstroj do dodávky a necháme se odvézt do přístavu ke člunu. Na den plánujeme 2 ponory tak, aby jsme měli větší část odpoledne volnou pro další aktivity. Láhve a závaží jsou na základně k dispozici a jsou již zahrnuty v ceně potápění. 


Cena pro potápěče je  12 900 Kč, nepotápěč 5 000 Kč. 

Cena zahrnuje: ubytování, balíček 10 ponorů z motorového člunu včetně 1 nočního ponoru, snídaně
Cena nezahrnuje: dopravu a trajekt, pojištění, stravování, závěrečný úklid (20 euro za apartmán), ponory nad rámec balíčku, půjčovné

Uzávěrka přihlášek je 31.1.2020. Po tomto datu budeme nuceni rezervovanou kapacitu uvolnit!

Aktivity pro nepotápěče

Kromě potápění nabízí Elba i nespočet aktivit pro nepotápěče. Tento nádherný ostrov plný subtropické vegetace a stejně tak malebná městečka na něm vám nabízejí skvělou možnost zajímavých výletů pěšky, na kole, autem nebo na skútru nebo se můžete zavěnovat Geocachingu. Na základně jsou vám k dispozici 2 horská kola.

Na výlety se můžete mimo jiné vydat na nejvyšší horu ostrova Monte Capanne (1.018 m n. m.), odtud je možno spatřit francouzský ostrov Korsika nebo tajuplný ostrov Montecristo. Navštívit můžete i muzeum Napoleona Bonaparte ve městě San Marino či si prohlédnout nádherné historické centrum města Capoliveri, které je památkou Unesco a od základny je vzdáleno 8 km.

Potápěčské lokality - výběr

CAPO PORO:
 
zátoka Marina di Campo
Hloubka: 36 – 50 m
Náročný ponor do větších hloubek. Zajímavý život, velké ryby, červené korály, langusty.
 
SCOGLIO DELLA TRIGLIA (Madona):
 
Pozice: asi 2 míle od zátoky Marina di Campo
Hloubka: 5 – 20 m
Kultovní ponor k soše madony. Obeplutí ostrůvku se zajímavým životem. Murény, barakudy, chobotnice, hejna ryb. Pro zkušenější možnost hlubšího ponoru po svažující se stěně.
 
LA SECCA DI FONZA (Coralline esterne):
 
3 míle od zátoky Marina di Campo, 4 míle od zátoky Lacona
Hloubka: 5 – 45 m
Podmořská hora od 5 do 45 metrů. Velmi atraktivní ponor se zajímavým životem. Barakudy, chobotnice, murény, červené korály, hejna ryb.
 

CORALLINE INTERNE:

Poblíž mysu Capo di Fonza, 4 míle západně od Lacony.
Hloubka: do 40 metrů
Horní partie jsou vhodné pro nenáročné ponory. Zajímavý život, chobotnice, murény, barakudy, hejna ryb. Spatřeny měsíčníci, rejnoci, máčky. Dolní partie s převisy, jeskyně v 35 a 40 metrech.

LA CORBELLA:
 
Poblíž Capo Stella, 2 míle od Lacony
Dosažitelnost: lodí
Severní část je mírnější, hejna ryb, chobotnice, murény, úhořovci. Jižní část hlubší, kaverny, purpurové gorgonie, murény, velké ryby. Pomník potápěčům ve 20 metrech, soška medvěda (znak Berlína), umístěný německými potápěči v 16 metrech. Noční ponory velmi atraktivní.
 
SCOGLIO CHE BARA:
 
1 míle od přístavu Lacona
Hloubka: 7 – 45 m
U břehu svažující se stěna, vhodné pro výcvik. Hejna ryb, chobotnice, murény. Dál od břehu podmořská skála do 45 metrů. Směrem na moře malý vrak rybářské lodi, stará kotva. Hejna Ryb, murény, mechovky, červené korály v kavernách. Noční ponory.
 
PUNTA MORCONE:
 
2 míle od přístavu Lacona
Hloubka: 4 – 40 m
Stěna kolmá na pobřeží, hejna ryb, chobotnice, murény, úhořovci. Noční ponory.
 
LA FOCACCIOLA:
 
6 mil jižně od Lacony
Hloubka: 5 – 25 m
Kaňon s bohatým životem. Murény, chobotnice, kanici, hejna ryb. Kaverna v 6 metrech. Pomníček J. Mayola. Velmi vhodné pro focení.
 
ISOLOTTO CORBELLI:
 
poblíž Ficaccioly, 6 mil jižně od Lacony
Hloubka: 7 – 35 m
Členitý charakter, množství skal, průplavů, kaverny. Hejna ryb, murény, barakudy, chobotnice. Na jižní straně v hloubce 36 m mina z 2. světové války.
 
SCOGLIO REMAIOLO:
 
2 míle od jižního cípu Elby, 12 mil od Lacony.
Hloubka: do 60 m
Dvě navzájem kolmé stěny na jižní a východní straně až do 60 m. Červené korály, gorgonie, barakudy, murény. Spatřeni měsíčníci, rejnoci
 

Máte zájem? Dejte nám vědět a ozveme se vám

Jiná:
cm
kg

Zpracování osobních údajů poskytnutých v tomto formuláři je nezbytné pro plnění smlouvy či jednání o nabídce služeb. Více viz Zásady zpracování osobních údajů.

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout co nejlepší služby. Procházením těchto stránek souhlasíte s použitím cookies.
top