PADI IDC CENTER

 • Veletržní 31, Praha 7,  170 00
 • +420 251 564 098

Safari Egypt St. Johns

Termín 3. - 10.7.2016

Cena: 27 850 Kč

 

Pojeďte s námi na dobrodružnou plavbu jihem Rudého moře - k útesům St. John's (Svatojánské útesy). Tyto lokality se vyznačují zachovalými korálovými útesy a pestrými podmořskými zahradami daleko od civilizace. Útesy vystupují strmě z oceánského dna bez písčitého šelfu, proto je zde křišťálově čistá voda s perfektní viditelností. 

Potápění tu uspokojí pokročilé potápěče i začátečníky, a to díky jednoduchým lokalitám, které zvládnou naprosto bez problémů. Z těch nejzajímavějších musíme zmínit Dolphin reef na Sataya west (šnorchlování s delfíny), Cave reef (útes protkaný kaňony a kavernami jako jeden velký labyrint) a Habili Ali (kolmé útesové stěny s koráli a útesovými žraloky).

Potápěčské safari na lodi je nejpohodlnější a nejintenzivnější potápěčská dovolená. 

Zázemím nám bude potápěčská loď Martina, která je velmi pohodleně vybavena jak pro ubytování, tak samozřejmě pro potápění. Ve výbavě nechybí 2 malé čluny pro pohodlnější obsloužení potápěčů, láhve o objemu 12 i 14 litrů a membránový systém pro plnění nitroxu. 

Pro zpestření volných chvil mezi ponory máme k dispozici také nafukovací banán a kluzák za motorový člun - zdarma, případně vodní lyže a wakeboard za poplatek. 

PROGRAM: 

 3.7.   odlet do Egypta, transfer do přístavu, nalodění. Dle času příletu potápění. 
 4. - 8.7.    potápění (minimálně 3 ponory denně)
 9.7.  poslední 1-2 ponory, poslední noc na lodi nebo transfer do hotelu 
 10.7.   odlet do Prahy 


CENA:

Cena safari  27 850 Kč 

Cena zahrnuje: letenku, transfery, safari, nealko nápoje a plnou penzi
Cena nezahrnuje: vízum 25 USD, spropitné 30 EUR, příplatek za potápění 1. den hned po příletu 20 Euro (jen pokud to bude smysluplné), nitrox, pojištění

Během safari máte možnost absolvovat kurzy PADI Advanced open water diver a PADI Nitrox diver za akční ceny.

akční cena kurzu AOWD :: 5500 Kč
akční cena kurzu NITROX :: 3500 Kč  

 

 

 

 

 

POPIS NEJZAJÍMAVĚJŠÍCH LOKALIT: 

St. John´s Reef:

Rozsáhlá oblast samostatných útesů a atolů lidskou činností téměř nedotčená, která připomíná svým charakterem súdánské útesy s jejich rozmanitou faunou i výskytem několika druhů žraloků.

Habili Ali (Big):

Patří mezi nejlepší místa na St. John´s. Útes vyrůstá z velké hloubky, stěny má téměř kolmé a v příznivých proudech se dá obeplavat dokola. Plochý vrchol útesu, jež končí asi 2 - 4 metry pod hladinou, je nádherně porostlý korály. Je tu možné vidět větší i menší útesové žraloky (white tip, grey tip, silver tip), případně i kladivouny. Samozřejmě jsou tady napoleoni, barakudy, velcí tuňáci, murény a také hejno velkých papouščích ryb s hrbolem na temeni (bumbheadfish).

Abu Basala:

Podlouhlý útes, místo na nocleh z jižní strany. Písčité plato v 18 metrech. Korálové věže vyrůstají ze dna a dosahují hladiny. Nádherné korálové zahrady ve 3 až 8 metrech, členité stěny útesu vytvářejí mnoho převisů a několik menších jeskyní. Za soumraku je zde hodně ryb a želvy.

Habili Small:

Tuto lokalitu lze doporučit jen za dobrého počasí, nejlépe časně ráno. Zaoblený vrchol útesu končí 3 - 5 metrů pod hladinou. Stěny šikmo padají do hlubin. Útes lze obeplavat několikrát během ponoru stoupáním po spirále nahoru a bezpečnostní zastávkou nad vrcholem útesu plného měkkých a tvrdých korálů, samozřejmostí jsou murény, barakudy. 

Erg Abu Diab:

Je nazývaný též Spice reef a vyniká bohatstvím měkkých i tvrdých korálů, patří k nejlepším útesům skupiny Fury Shoals, často jsou zde oceánské ryby a žraloci.

Shaab Maksour:

Rozsáhlý útes na Fury Shoals, na jehož jižním okraji je 20 m hluboké plato s korálovými věžemi. Je to potápění na strmých svazích, spadajících do okolních hlubin.

Cave Reef:

Též Shaab Claude je sice mělký a nevelký útes na Fury Shoals, ale jeho charakteristická morfologie ho řadí k nezapomenutelným lokalitám Dalekého Jihu. Útes je protkán mnoha kaňony, kavernami, jeskyněmi a vše je propojeno ve velký labyrint. Nezapomenutelné průhledy se šerosvitem jako v gotickém chrámu jsou eldorádem pro fotografy, filmaře a samozřejmě i pro bohatý život. Lokalita je přitom naprosto bezpečná z hlediska orientace a hloubka do 10 m umožňuje více něž hodinový ponor. 

 

LOĎ: MY MARTINA

Pohodlná a pro potápěče plně vybavená loď. Celkem 12 prostorných dvoulůžkových kajut s vlastním příslušenstvím. Kajuty s vlastními koupelnami, klimatizací, ledničkou, osuškou, županem, větrákem a TV/ DVD. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Specifikace:

Potápěčské vybavení:

 • Klasifikace lodi: Loď 5*****
 • Kapacita: 22 pasažérů +2 divemasteři
 • Rok dokončení: červen 2007
 • Délka: 31 m, Šířka: 8 m
 • Motory: 2 x Man 600 HP
 • Generátory: 1 x 75 KW, 1x 60 KW Silent 
 • Odsolovací zařízení
 • Voda: nádrž 15 tun 
 • Palivo: nádrž 16 tun nafty
 • Navigace: GPS, radar, echosonda, kompas.
 • Komunikace: Marine VHF, satelitní telefon 
 • Kyslík: 3 láhve 50 l, maska, první pomoc
 • Záchranné vybavení: 30 ks záchranných vest, 2 záchranné čluny každý pro 20 osob.
 • Čluny: 2 zodiaky 5m pro 8 – 10  potápěčů 
 • Dva výstupové žebříky
   
 • Nitrox  – membránový systém, standardně EAN 32 
 • Kompresory: 3 x coltri sub
 • 14 ks hliníkových 12l DIN,  4 ks hliníkových 14l DIN, 
 • 4 x dvojče 12 l hliník s manifoldem, 5 ks 12l s dvojventilem

 

 

Máte zájem? Dejte nám vědět a ozveme se vám

Jiná:
cm
kg

Zpracování osobních údajů poskytnutých v tomto formuláři je nezbytné pro plnění smlouvy či jednání o nabídce služeb. Více viz Zásady zpracování osobních údajů.

top