PADI IDC CENTER

 • Na Václavce 18, Praha 5  150 00
 • +420 251 564 098

Maledivy hluboký jih

Termín 12.4. - 24.4.2020

Cena: 84 900 Kč

Říká se jim MALEDIVY, ale spíše by to měly být Velkédivy - křišťálově čisté vody, bohatý a pestrobarevný podvodní život, rajské laguny, bílé pláže. Budete se potápět se želvami, mantami, žraloky  (hejna šedivých útesových-grey reef shark, bělo- a černocípáci-white and black tip shark), velrybáky, barakudami a kanici v hejnech tisíců drobných korálových rybek. 

Vyplouváme na trasu "HLUBOKÝ JIH MALEDIV" což je donedávna málo navštěvovaná potápěčská trasa. Po příletu do hlavního města Male nás čeká letecký přesun na Laam-Atoll, kde se nalodíme na naši loď Triton, která na nás bude čekat přímo u letiště a ihned začneme naši výpravu. V této oblasti je velká šance, že během nočního kotvení se za naší lodí objeví velrybí žralok, kterého láká od lodi nasvícený plankton a budeme mít možnost s ním šnorchlovat. Dále se tato oblast vyznačuje velkým množstvím žraloků, které budeme pozorovat na vnějších hranách atolů a také jsou zde všude obrovské želvy.

Naše safari zakončíme na atolu Fuamulhah, který je světově vyhlášenou lokalitou, kde se dá potápět s tygřími žraloky, což ja absolutně nezapomenutelný zážitek.

Během plavby navštívíme obydlené i malé pusté ostrovy a na jednom z nich pro nás posádka připraví barbecue párty.

 

12.4.2020 Odlet z Prahy 
13.4.2020 Přílet do Male, přelet na Laam a transfer na loď
14.-21.4.2020 Potápění - 3 ponory denně, 1 až 2 noční ponory během pobytu
22.4.2020 Poslední potápěčský den - počet ponorů dle času odletu
23.4.2020 Odlet do Male, výlet do Male a večer odlet
24.4.2020 Přílet do PrahyPonory se žraloky tygřími

Hledání velrybích žraloků

Také zkusíme pohledat velrybáky. Pokud budeme mít štěstí, tak s nimi i zapotápíme.

Potápění se žraloky

Žraloci na Maledivách jsou skoro jistota.

Ubytování

Je zajištěno v 5 dvojlůžkových kajutách. Každá kabina má jednu postel 200x90cm a jednu postel 200x125cm, dále skříň, malý trezor a zásuvky 220V.
 
Na lodi jsou celkem 2 koupelny s dvojumyvadlem, sprchovým koutem a splachovací toaletou.
 

K dispozici je salón se sezením pro 10 lidí, CD přehrávač, TV, video a místo pro nabíjení potápěčské techniky. Dále nám bude k dispozici přední zastřešená paluba s lehátky a stoly a paluba na opalování. Na zádi se nachází ještě jedno zastřešené místo s lavicemi a stolem. 

Loď TRITON

Jedná se o menší loď, která zajistí potřebný komfort pro 10 potápěčů. Cirkulace čerstvého vzduchu je zaručena díky cca 50 otevíracích oken. K dispozici je dostatek pohodlných křesel s odnímatelnými opěrkami.  

Během plavby jsou nabízeny i další aktivity. Určitě nás čeká barbecue na pláži a návštěva místních ostrovů. Je možné rybařit.

 

 • Rychlost: 12 uzlů
 • Délka: 21,4 metrů
 • Šířka: 6,4 metrů
 • Motor: 155 PS turbodiesel
 • Elektřina: zvukotěsné generátory 9kw + 6,5 kw puštěné 6 – 8 hodin denně
 • přenosný: 0,5 kw záložní generátor
 • Napětí: 12V/220V, evropské zásuvky
 • Voda: plně automatický tlakový vodovodní systém, 12V pumpa
 • Bezpečnost: záchranné vesty a pásy, hasicí přístroje, vysílačka, GPS, člun Zodiac se závěsným motorem
 
Potápěčská loď DHONI
 
Na Maledivách se nepotápí přímo ze safari lodí, ale je vždy k dispozici doprovodná loď, tzv. Dhoni” kde je umístěno veškeré potápěčské vybavení a kompresor. 
 
Na Dhoni je k dispozici:
 
 • Kompresor Bauer K 14 240 l/min
 • Záložní motor ke kompresoru
 • hliníkové láhve (12 l)
 • DIN/INT šroubení
 • Olova na opasky
 • Záchranné vesty
   

Cena zahrnuje: Letenku vč. všech tax, lokální přelety, transfery, ubytování na lodi ve dvoulůžkových kajutách, plná penze, voda, káva, čaj, ponory, turistické poplatky, 3 ponory denně a 1 až 2 noční ponory během plavby

Cena nezahrnuje: alkoholické nápoje, nealko nápoje kromě vody, spropitné, pojištění, půjčovné za výstroj (kromě láhve a olova), poplatek za ponor Tiger Zoo 30 USD.

A na závěr video z celé plavby v roce 2013

Máte zájem? Dejte nám vědět a ozveme se vám

Jiná:
cm
kg

Zpracování osobních údajů poskytnutých v tomto formuláři je nezbytné pro plnění smlouvy či jednání o nabídce služeb. Více viz Zásady zpracování osobních údajů.

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout co nejlepší služby. Procházením těchto stránek souhlasíte s použitím cookies.
top