PADI IDC CENTER

  • Na Václavce 18, Praha 5  150 00
  • +420 251 564 098

Itálie - Elba

Termín 20. - 27.7.2018

Cena: 0 Kč

Pro naše každoroční letní rodinné potápění jsme letos vybrali týdenní pobyt na malebném italském ostrově Elba. 

Elba je ostrov s bohatou historií a překrásnou přírodou, který se nachází  v Tyrhénském moři. Je dlouhý 24 km, v nejširším bodě dosahuje šířky 18 km a jeho vzdálenost od pevniny je 10 km. Údolí jsou plná subtropické vegetace a malebná městečka uchovávají stopy po pradávné historii, kterou vytvářely po staletí národy Etrusků, Ligurů, Řeků, Římanů, a v neposlední řadě i císař Napoleon. Z nejvyšší hory Monte Capanne (1.018 m n. m. je možno spatřit francouzský ostrov Korsiku nebo tajuplný ostrov Montecristo.

Písčité pláže střídají oblázkové a ke koupání láká průzračné moře. Díky svému bohatému podmořskému životu je okolí ostrova Elba doslova rájem potápěčů. Nádherné přírodní scenérie vytváří výborné podmínky i pro další formy aktivní dovolené: cykloturistiku, turistiku, treking, windsurfing nebo mořský kajak. Pro všechny ostatní je zde dostatek půjčoven aut, motocyklů a skútrů.

UBYTOVÁNÍ

Ubytování máme zajištěno od pátku do pátku v apartmánové rezidenci v blízkosti městečka Marina di Campo, která je plně vybavena pro rodinnou dovolenou a zajistí nám absolutní pohodlí. K dispozici jsou apartmány typu MONO (4 osoby) a BILO (5 osob), které se nachází v hlavní rezidenci. 

Apartmány MONO

2 - 4 osoby
1 obytná místnost s dvojlůžkem a sklápěcí palandou, předsíň se skříněmi, plně vybavený kuchyňský kout, plynový vařič se čtyřmi plotýnkami, lednice, nádobí, jídelní stůl a lavice, televize, centrální klimatizace, vlastní sociálka (WC + bidet + sprcha + umyvadlo), terasa s plastovým stolem a židlemi. Apartmany Mono jsou v patře.

Apartmány BILO

3 - 5 osob
Dispoziční řešení těchto apartmánů je dva samostatné pokoje a oddělený kuchyňský kout. Jeden z pokojů je ložnička pro tři, druhý lze použít jako „obývák“ se spaním pro dvě osoby. V objektu je centrální klimatizace. V kuchyni je plynový vařič se čtyřmi plotýnkami, lednice, nádobí. Sociálka (WC + bidet + sprcha + umyvadlo) je mezi pokoji. Apartmán má samostatný vstup do ložnice a druhý do obytné místnosti přes terasu a kuchyňský kout. Apartmany Bilo jsou v přízemí.

Součástí rezidence  je bazén a vířivka. Oba typy apartmánů mají plně vybavený kuchyňský kout (nádobí, plynový vařič se čtyřmi plotýnkami a lednici), terasu s plastovým stolem a židlemi, plně vybavenou vlastní sociálku (WC + bidet + sprcha + umyvadlo).

Ubytování se nachází cca 1 km od krásné písečné pláže. Na místě je možné si zapůjčit kola.

POTÁPĚNÍ

Potápění probíhá z nafukovacích rychlých člunů nebo menší dřevěné lodi. Každý večer se připravuje plán ponorů na další den a většinou je výjezd vždy na jeden ponor ráno a odpoledne, případně na noční ponor. V ceně ponorů je zapůjčení láhve, závaží a doprava doprava k lodi a zpět.

Ceny potápění: 

1 - 4 ponory je cena 35 EUR/ponor
5 - 9 ponorů je cena 32 EUR/ponor
10 a více ponorů je cena 29 EUR/ponor
Příplatek za NITROX je 5 EUR/ponor

LOKALITY

SCOGLIO DELLA TRIGLIA - socha Madony v 18 m, murény, chobotnice a spousta života
CORRALINE- jeskyně, jejíž strop je porostlý červeným korálem
LA FONZA - hejna barakud, murény
CORBELLA - červené rohovitky, se štěstím i rejnok a měsíčník
CAPO PORO - lokalita pro zkušené potápěče plná života (kanici, ropušnice…)
FETOVAIA - méně navštěvovaný útes vystupující z hloubky 40 metrů do 13 metrů pod hladinu s barakudami a gorgoniemi
POMONTE - vrak Elviscot italské nákladní lodi ve 13 m
GEMINI - klidný ponor v okolí dvouostrov Gemini 

CENA

Apartmán MONO  19 900 Kč
Apartmán BILO  23 200 Kč

Ceny jsou uvedeny za celý apartmán vzhledem k rozložení apartmánů. Jednotlivce se pokusíme dát do apartmánu dohromady a cena se rozdělí podle skutečného počtu osob.

Cena zahrnuje: Ubytování - pronájem celého apartmánu na týden
Cena nezahrnuje: dopravu, potápění, pojištění, závěrečný úklid 40 Euro, vratnou kauci 50 Euro za apartmán.

Přihlašte se na Itálie - Elba

Jiná:
cm
kg

Zpracování osobních údajů poskytnutých v tomto formuláři je nezbytné pro plnění smlouvy či jednání o nabídce služeb. Více viz Zásady zpracování osobních údajů. Odesláním formuláře souhlasíte s Obchodními podmínkami.

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout co nejlepší služby. Procházením těchto stránek souhlasíte s použitím cookies.
top