PADI IDC CENTER

  • Na Václavce 18, Praha 5  150 00
  • +420 251 564 098

Safari Egypt St. Johns

Termín 4. - 11.11.2017

Cena: 31 900 Kč

 

Pojeďte s námi na dobrodružnou plavbu jihem Rudého moře - k útesům St. John's (Svatojánské útesy). Tyto lokality se vyznačují zachovalými korálovými útesy a pestrými podmořskými zahradami daleko od civilizace. Útesy vystupují strmě z oceánského dna bez písčitého šelfu, proto je zde křišťálově čistá voda s perfektní viditelností. 

Potápění tu uspokojí pokročilé potápěče i začátečníky, a to díky jednoduchým lokalitám, které zvládnou naprosto bez problémů. Z těch nejzajímavějších musíme zmínit Dolphin reef na Sataya west (šnorchlování s delfíny), Cave reef (útes protkaný kaňony a kavernami jako jeden velký labyrint) a Habili Ali (kolmé útesové stěny s koráli a útesovými žraloky).

Potápěčské safari na lodi je nejpohodlnější a nejintenzivnější potápěčská dovolená. 

Zázemím nám bude luxusní potápěčská loď Aphrodite, která je velmi pohodleně vybavena jak pro ubytování, tak samozřejmě pro potápění. Ve výbavě nechybí 2 malé čluny pro pohodlnější obsloužení potápěčů, láhve o objemu 12 i 14 litrů, membránový systém pro plnění nitroxu, whirlpool. Každá kajuta je vybavena vlastní koupelnou a WC.

PROGRAM: 

 4.11.  odlet do Egypta, transfer do přístavu, nalodění. Dle času příletu potápění. 
 5. - 9.11.    potápění (minimálně 3 ponory denně)
 10.11.  poslední 1-2 ponory, poslední noc na lodi nebo transfer do hotelu 
 11.11.   odlet do Prahy 


CENA:

Cena safari  31 900 Kč 

Cena zahrnuje: letenku, transfery, safari, nealko nápoje a plnou penzi, nitrox
Cena nezahrnuje: vízum 25 USD (cena za vízum se může zvednout), spropitné 30-50 EUR, pojištění, poplatky marine fee 25 Euro.

Během safari máte možnost absolvovat kurzy PADI Advanced open water diver a PADI Nitrox diver za akční ceny.

akční cena kurzu AOWD :: 5500 Kč
akční cena kurzu NITROX :: 3500 Kč  


Loď M/Y APHRODITE 

Skvěle vybavená potápěčská loď  byla zprovozněna v květnu 2008. Ubytuje celkem 23 potápěčů v 11 prostorných klimatizovaných kabinách s vlastními koupelnami. Loď má 2 velké sluneční terasy, potápěčskou platformu, komfortní jídelnu oddělenou od salónu. 
 

Technická specifikace lodě:

Klasifikace: Luxury Plus – Gold Class
Rok výstavby:  2008    
Počet cestujících: 22 (23)
Délka: 35 m Šířka: 8,3 m
Motory: 2 x MANN TD 1200 HP
Generátory: 2 x Perkins Silent 85 kW
Navigace: GPS, echosonda, radar, kompas
Komunikace: radio VHF, HF, satelitní telefon, internet
Voda: nádrž 16 tun + desalinizační jednotka 1,5 tuny za den
Bezpečnostní a záchranná výbava: 35 vest, 2 záchranné rafty, požární systém, lékárnička, kyslík

Potápěčská výbava:

Kompresory: Bauer Mariner 240 a L&W 280 l/min
Nitrox Membrane  
Na objednávku twin sety, deco láhve
Láhve: hliníkové 12 l a 14 l , ventily DIN/INT
Možnost twinsetů, postranních láhví 8 nebo 10 l.
2 x Zodiak 5,2 m, motory 40 HP

Ubytování:

11 dvoulůžkových prostorných kajut. Všechny kajuty mají vlastní koupelny s toaletou. Jsou také vybaveny klimatizací s vlastní regulací teploty, chladničkou, postelemi vedle sebe a regulovatelným hudebním kanálem.
 
V podpalubí se nachází 6 kajut TWIN  a 1 prostorná kajuta Master Suite s velkou manželskou postelí.

Na střední a horní palubě jsou 4 kajuty TWIN SEA VIEW s oddělenými lůžky a velkými okny s výhledem na moře. Jedna z nich má větší manželskou postel a jedno oddělené lůžko, vhodná pro rodinu s dítětem (třílůžková kajuta).

Salón/jídelna:

Prostorný, pohodlný salón, klimatizace,  Plasma  TV, DVD, zvukový systém domácího kina, play station 2.
Samostatná klimatizovaná jídelna (8 x 4,5 m) se 2 velkými stoly pro 24 osob.

Posádka:

12 osob – kapitán, mechanik, kuchař, pomocník kuchaře, barman s asistentem, 4 námořníci, 2 průvodci.

 

 

 

 

 

 

POPIS NEJZAJÍMAVĚJŠÍCH LOKALIT: 

St. John´s Reef:

Rozsáhlá oblast samostatných útesů a atolů lidskou činností téměř nedotčená, která připomíná svým charakterem súdánské útesy s jejich rozmanitou faunou i výskytem několika druhů žraloků.

Habili Ali (Big):

Patří mezi nejlepší místa na St. John´s. Útes vyrůstá z velké hloubky, stěny má téměř kolmé a v příznivých proudech se dá obeplavat dokola. Plochý vrchol útesu, jež končí asi 2 - 4 metry pod hladinou, je nádherně porostlý korály. Je tu možné vidět větší i menší útesové žraloky (white tip, grey tip, silver tip), případně i kladivouny. Samozřejmě jsou tady napoleoni, barakudy, velcí tuňáci, murény a také hejno velkých papouščích ryb s hrbolem na temeni (bumbheadfish).

Abu Basala:

Podlouhlý útes, místo na nocleh z jižní strany. Písčité plato v 18 metrech. Korálové věže vyrůstají ze dna a dosahují hladiny. Nádherné korálové zahrady ve 3 až 8 metrech, členité stěny útesu vytvářejí mnoho převisů a několik menších jeskyní. Za soumraku je zde hodně ryb a želvy.

Habili Small:

Tuto lokalitu lze doporučit jen za dobrého počasí, nejlépe časně ráno. Zaoblený vrchol útesu končí 3 - 5 metrů pod hladinou. Stěny šikmo padají do hlubin. Útes lze obeplavat několikrát během ponoru stoupáním po spirále nahoru a bezpečnostní zastávkou nad vrcholem útesu plného měkkých a tvrdých korálů, samozřejmostí jsou murény, barakudy. 

Erg Abu Diab:

Je nazývaný též Spice reef a vyniká bohatstvím měkkých i tvrdých korálů, patří k nejlepším útesům skupiny Fury Shoals, často jsou zde oceánské ryby a žraloci.

Shaab Maksour:

Rozsáhlý útes na Fury Shoals, na jehož jižním okraji je 20 m hluboké plato s korálovými věžemi. Je to potápění na strmých svazích, spadajících do okolních hlubin.

Cave Reef:

Též Shaab Claude je sice mělký a nevelký útes na Fury Shoals, ale jeho charakteristická morfologie ho řadí k nezapomenutelným lokalitám Dalekého Jihu. Útes je protkán mnoha kaňony, kavernami, jeskyněmi a vše je propojeno ve velký labyrint. Nezapomenutelné průhledy se šerosvitem jako v gotickém chrámu jsou eldorádem pro fotografy, filmaře a samozřejmě i pro bohatý život. Lokalita je přitom naprosto bezpečná z hlediska orientace a hloubka do 10 m umožňuje více něž hodinový ponor. 

 

 

 

Přihlašte se na Safari Egypt St. Johns

Jiná:
cm
kg

Odesláním této registrace spolu s údaji zde obsaženými, tímto výslovně prohlašuji, že souhlasím se zpracováním mých poskytnutých osobních údaju a jejich zařazením do databáze uživatelů společnosti Happy Divers, s.r.o., jakož i s tím, že takto poskytnuté osobní údaje mohou být poskytnuty třetím osobám na základě uzavřené smlouvy s těmito třetími osobami v souladu s příslušnými ustanoveními zákona č.101/2000 Sb. O ochraně osobních údajů a o změně některých údajů v platném znění.

Používáme cookies, abychom Vám mohli nabídnout co nejlepší služby. Procházením těchto stránek souhlasíte s použitím cookies.
top